رئیس جمهوری ونزوئلا ، تظاهرکنندگان را عامل کمبود مواد غذایی قلمداد کرد

ونزوئلا,چاویسم

مادرید- ایرنا - ˈنیکلاس مادوروˈ رئیس جمهوری ونزوئلا ، پس از شکایت از به آتش کشیده شدن کامیون های حامل گوشت ، گروه های تظاهرکننده که دست به خشونت زده بودند را عامل کمبود مواد غذایی قلمداد کرد .

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه ˈال اونیورسالˈ ، مادورو درجریان یک مراسم ˈجنبش برای صلح و زندگی ˈ و در جمع دانشجویان و کارکنان شرکت ملی مخابرات ونزوئلا ادامه داد:حال که تظاهرکنندگان اجازه نمی دهند موادغذایی ازجمله برنج،قلات،شیر و یا آرد به نقاط مختلف کشور برسد ، نگویند که من مقصر کمبود محصولات در کشور هستم .

وی از احزاب مخالف تقاضا کرد که این گروه های خشن را از خیابان ها خارج کند و تاکید کرد که در ونزوئلا برای شرکت به طور دموکراتیک ، محیط سیاسی وجود دارد.

مادورو افزود:من به گروه های مخالف توصیه می کنم برای اینکه ونزوئلا درصلح باشد و آنها بتوانند به سیاست های خود ادامه دهند،از من مواظبت کنند و بهترین چیز این است که مادورو ، زمام قدرت را در دست داشته باشد.

رئیس جمهوری تاکید کرد که ˈچاویسمˈ (طرفداران ˈهوگو چاوزˈ )، متحد ، یکپارچه و در حال رشد است .در این زمینه مادورو که شهرت او به فارسی به معنی ˈپختهˈ یا ˈرسیدهˈ است ادامه داد :ما در حال حاضر از 60 درصد محبوبیت مردمی برخوردار هستیم و ˈچاویستˈ ها اکنون ˈپخته ترˈ هستیم .

وی از سوی دیگر اشاره کرد :ونزوئلا دیگر سنگر های بیشتر ، نفرت بیشتر و ناسازگاری های بیشتر را نمی خواهد و در این زمینه خبر می دهم که افرادی که با گذاشتن یک سیم فلزی در یکی از جاده ها موجب تصادف و مرگ یک شهروند ونزوئلایی شدند را دستگیر کردیم .

مادورو خاطرنشان کرد :در برابر هرگونه حمله ناسازگاری فاشیستی ، ما به تعمیق انقلاب اجتماعی و ادامه ساخت میهن خواهیم پرداخت و من تاکید می کنم که وحدت بین طبقه کارگر و جنبش دانشجویی برای پشت سر گذاشتن طرح کودتاگری که از سوی راستگرایان به اجرا گذاشته شده ، بسیار مهم است.

در این رابطه ، رئیس جمهوری از همه اقشار کشور دعوت کرد که امروز چهارشنبه در کنفرانس ملی برای صلح که در کاخ ریاست جمهوری ˈمیرافلورسˈ برگزار خواهد شد حضور یابند زیرا به گفته وی ، نخستین نکته غیر قابل اجتناب آن ، احترام به قانون اساسی است .

اروپام **1234**1547
کد N149880