تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور؛

اجرای نقشه جامع کشاورزی موجب نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی می شود

مجلس

کارخانه‌ای نماینده همدان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت برنامه‌ریزی اساسی برای اجرای نقشه جامع کشاورزی به عنوان محور اصلی توسعه کشاورزی در راستای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی تذکر داد.

عضو هیأت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایلنا، ضرغام صادقی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد که به شرح ذیر است:

جعفری نماینده بجنورد به رئیس‌ جمهور و وزیر کشور در خصوص تمهیدات لازم ستاد بحران در جهت جبران خسارات ناشی از کاهش نزولات جوی در استان خراسان شمالی به ویژه مسئله تأمین آب شرب و بهداشت روستاییان تذکر داد.

کارخانه‌ای نماینده همدان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت برنامه‌ریزی اساسی برای اجرای نقشه جامع کشاورزی به عنوان محور اصلی توسعه کشاورزی در راستای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی تذکر داد.

فیروزی نماینده نطنز به وزیر بهداشت در خصوص لزوم تسریع در پرداخت کارانه پزشکان بیمارستان‌های نطنز و بادرود تذکر داد.

چهاردولی نماینده ملایر به وزیر کشور در خصوص علت عدم اجرای تقسیمات کشوری در خصوص تبدیل روستاهای بالای 3 هزار نفر به شهر تذکر داد.

آقامحمدی نماینده خرم‌آباد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضعف مدیریت مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان و حذف نیروهای ولایی، ارزشی، ایثارگر و خانواده معظم شهدا توسط وی و به وزیر کشور در خصوص تصرف سازماندهی شدن ادارات و سازمان‌های استان توسط افراد یک شهر خاص که سبب اهانت و نگرانی مردم مرکز استان و سایر شهرستان‌های استان شده است، تذکر داد.

درویش‌پور نماینده ایذه به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دستور رسیدگی جدی به توسعه راه‌های روستایی شهرستان‌های ایذه و باغ ملک، به رئیس‌ جمهور در خصوص دستور رسیدگی به حل مشکلات عشایر به ویژه عشایر خوزستان و چهار محال بختیاری و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص دستور به جذب معلمان پیش دبستانی و شرکتی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی تذکر داد.

حسینی نماینده جویبار به وزیر کشور در خصوص دلیل زورگیری و ناامنی در استان تذکر داد.

قادری نماینده شیراز به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در انتقال کارخانه سیمان شیراز به خرامه تذکر داد.

سوری نماینده سلسله به رئیس‌جمهور در خصوص عدم حضور مستمر معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها در مجلس تذکر داد.

قادری و صادقی نمایندگان شیراز به وزیر راه و شهرسازی در خصوص برگرداندن تعداد پروازهای حذف شده به مقصد شیراز تذکر داد.

کد N149778