کابینه جدید مصر اعلام شد/ سیسی در سمت وزیر دفاع ابقا شد

ایسنا نوشت:

نخست وزیر مکلف مصر اسامی برخی از اعضای کابینه جدید را اعلام کرد و بر این اساس در دولت جدید وزرای دفاع، کشور، اطلاع رسانی، نفت، گردشگری و وزرای دیگر ابقا شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، هفت وزیر از دولت حازم الببلاوی، نخست وزیر مستعفی مصر موافقت کردند که در دولت ابراهیم محلب، نخست وزیر مکلف مصر همکاری کنند.

اسامی وزرایی که در دولت جدید ابقا شده‌اند عبارت از محمد ابراهیم، وزیر میراث باستانی، عادل لبیب، وزیر توسعه محلی و اداری و دریه شرف الدین، وزیر اطلاع رسانی، شریف اسماعیل، وزیر نفت، اشرف العربی، وزیر برنامه ریزی و همکاری‌ بین‌المللی و محمود ابونصر، وزیر آموزش و پرورش است.

همچنین عاطف حلمی، به عنوان وزیر ارتباطات و هشام زعزوع، وزیر گردشگری و خالد عبدالعزیز، به عنوان وزیر ورزش و جوانان و محمد مختار جمعه، به عنوان وزیر اوقاف با این امر توافق کردند که به دولت ابراهیم محلب بپیوندند.

نخست وزیر مکلف مصر عاطف حلمی را به عنوان وزیر ارتباطات ابقا کرد.

نخست وزیر مکلف مصر همچنین تصمیم گرفت تا دو وزارتخانه جوانان و ورزش را با هم ادغام کرده و سکانداری آن را به دست خالد عبدالعزیز بسپارد.

وی همچنین دو وزارتخانه همکاری بین‌المللی و برنامه‌ریزی را ادغام و اشرف العربی را به عنوان وزیر این وزارتخانه جدید تعیین کرد.

نخست وزیر مکلف مصر دو وزارتخانه توسعه محلی و اداری را ادغام و عادل لبیب را برای برعهده گرفتن ریاست وزارتخانه جدید تعیین کرد.

ابراهیم محلب، همچنین دو وزارتخانه بازرگانی و سرمایه‌گذاری را با یکدیگر ادغام کرد تا منیر فخری عبدالنور، ریاست این وزارتخانه را برعهده بگیرد.

منابع آگاه مصر اعلام کردند که عبدالفتاح السیسی، فرمانده کل نیروهای مسلح مصر در دولت جدید به عنوان وزیر دفاع فعالیت می‌کنند و مساله نامزد شدن وی در انتخابات ریاست جمهوری در تیم مسئول تدوین قانون انتخابات ریاست جمهوری است.

منابع مذکور اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌ها مبنی بر اینکه عبدالفتاح السیسی در دولت جدید مصر حضور نخواهد داشت تکذیب و تاکید کردند که وی در آینده‌ای نزدیک تصمیم خود را برای نامزد شدن در انتخابات در مقابل مردم مصر اعلام می‌کند.

5252

کد N149743