با صدور بیانیه؛

مسیحیان ایران قتل عام مسلمانان در آفریقای مرکزی را محکوم کردند

سایر حوزه ها

کلیساهای آشوری کلدانی ایران با صدور بیانیه ای، قتل عام مسلمانان در آفریقای مرکزی را شدیدا محکوم کرده و تاکید کردند: مراجع جهانی مسیحی و مدعیان حقوق بشر نگذارند این فاجعه بیش از این نام مسیحیت و مسیحیان حقیقی را لکه دار سازد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کلیساهای آشوری کلدانی ایران با صدور بیانیه ای، قتل عام مسلمانان در آفریقای مرکزی را شدیدا محکوم کردند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

متاسفانه این روزها، اخبار دردناک قتل عام مردم مسلمان و بی دفاع در آفریقای مرکزی به دست گروهک های تروریستی و تندروی به اصطلاح مسیحی، که با پشتیبانی استکبار جهانی و بی اعتنایی مراجع بین المللی صورت می پذیرد، هر انسان دیندار و با وجدانی را شدیدا آزرده و منزجر می سازد.

ما مسیحیان آشوری کلدانی ایران، ضمن تقبیح و محکوم کردن این اعمال وحشیانه و شیطانی، که هیچ پیامدی جز ترویج خشونت و دشمنی بین ادیان و بشریت نخواهند داشت، از مراجع جهانی مسیحی و مدعیان حقوق بشر قاطعانه می خواهیم که از تمام توان خود برای توقف فوری این کشتار استفاده کنند و نگذارند این فاجعه بیش از این نام مسیحیت و مسیحیان حقیقی را لکه دار سازد.

خدا را شاکریم که قرن ها همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان و مسیحیان در ایران، توام با احترام متقابل و مهر و محبت الهی بین همه پیروان ادیان توحیدی در جمهوری اسلامی ایران، از کشور عزیزمان در منطقه و در تمام جهان الگویی مثال زدنی ساخته است، که به آن می بالیم. آرزو داریم که مسلمانان و مسیحیان حقیقی، در سرتاسر جهان، در صلح و آرامش به سر برده، با تبعیت راستین از پیامبران پرمهر خود، مروج محبت و رحمت الهی در این جهان آشوب زده باشند و از هر گونه افراطی گری و خشونت، تبری جویند.