تذکرات شفاهی نمایندگان به مسئولان دولتی/ دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی تدبیر کند

مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکرات شفاهی خود بر ضرورت تدبیر دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و جمع‌آوری اطلاعات درست تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان تذکرات شفاهی نمایندگان به مسئولان عباس فلاحی باباجان، نماینده اهر و هریس در تذکر شفاهی به تیم مذاکره‌کننده گفت: نمایندگان ملت با حساسیت مذاکرات را زیر نظر داشته و آن را در اولویت اول مجلس قرار دادند و اجازه نخواهند داد حق ملتی که با خون هزاران شهید بدست آمده است، پایمال شود.

وی همچنین در تذکری به رئیس جمهور افزود: رئیس جمهور با اندیشیدن تدابیری کارشناسانه قدم در اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها بگذارد تا به قشر مستضعف بخاطر افزایش قیمت حامل های انرژی و سوخت فشار وارد نشود.

همچنین محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و صدوق ضمن تشکر از رهبر معظم انقلاب بخاطر ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: امیدوارم مجلس، دولت و قوه قضائیه این سیاست ها را تبدیل به برنامه کرده تا بر اساس آن برای تحول در عرصه اقتصادی نگاه به درون داشته باشیم.

نماینده مردم یزد و صدوق افزود: در مرحله حساسی که دولت می خواهد فاز دوم هدفمندی یارانه ها را اجرا کند به گونه‌ای تدبیر نماید که جهش قیمت نداشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت اقدام مدبرانه در فراهم کردن بستر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ادامه داد: جمع آوری اطلاعات کامل و جامع باشد، آنطور که در مصاحبه ها شنیده می شود، برخی افراد در تیم اقتصادی دولت خوب عمل نمی کنند به طوریکه خودرو و حساب های بانکی را ملاک طبقه‌بندی جامعه قرار می دهند که این مساله آرامش جامعه را برهم می زند.

جوکار یادآور شد: اگر با تدبیر عمل نشود، سرنوشت فاز دوم هدفمندی یارانه ها مشابه سرنوشت سبد کالا خواهد شد.

همچنین سیدعلی محمد بزرگواری، نماینده مردم کهکیلویه، بهمئی و چرام در تذکری به وزیر نفت و نیرو گفت: مردم حوزه انتخابیه بنده ناچارند برای پخت و پز از هیزم درختان بلوط حاشیه رشته کوه های زاگرس استفاده کنند که این ضربه به منابع ملی است.

وی افزود: پروژه گازرسانی در این منطقه در دولت دهم به مرز عملیاتی شدن رسید و مقدمات کلنگ زنی آن فراهم شد، اما در آغاز دولت یازدهم این مساله هنوز پیگیری نشده است؛ ما بارها آن را پیگیری کرده ایم اما هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

همچنین بهرام بیراوند نماینده مردم بروجرد نیز با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور با تهدیدات بسیاری مواجه است، گفت: یکی از تهدیدات امروز سوءاستفاده از برخی نقایص در کشور و تلاش برای ناکارآمد نشان دادن نظام دینی از سوی دشمن است.

وی افزود: ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی در راستای تقویت ساخت درونی نظام است، این گام در کنار سایر امور تصویری از الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت را نمایان می کند.

همچنین محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در تذکری به رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست گفت: اراک یکی از شهرهای آلوده از نظر آب و هوایی است به طوریکه بیمارستان های مختص این قضیه واقعا جوابگوی مشکلات این شهر نیستند.

وی خطاب به ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه مجلس را بر عهده داشت، افزود: شش ماه پیش شما این موضوع را تذکر دادید، اما دولت تاکنون هیچ تصمیمی نگرفته است. چهار ماه از سفر خانم ابتکار به اراک گذشته، اما هنوز اقدامی در این باره انجام نشده است.

به گزارش مهر، محمدحسن ابوترابی‌فرد در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما وارد است، برخی کلانشهرها و مراکز استانی همچون اراک، اصفهان، تهران و خوزستان دچار این معضل هستند که امیدواریم دولت و سازمان محیط زیست این تذکر را به طور جدی در دستور کار قرار داده و موجبات آرامش مردم را تامین کنند.