تحلیل الحیات از حملۀ اسراییل به مواضع حزب‌الله

تسنیم نوشت:

منابع خبری صهیونیستی دو روز قبل از حمله اسرائیل به کاروان حامل موشک های زمین به زمین در حال انتقال از خاک سوریه به لبنان خبردادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الحیات؛ منابع آگاه صهیونیستی اعلام کردند: جنگنده های نظامی اسرائیلی دو روز قبل به کاروان حامل موشک های زمین به زمین که از خاک سوریه عازم لبنان بود خبر دادند.
"رادیو صدای اسرائیل" هم در این باره مدعی شد: منابع آگاه صبح امروز اعلام کردند که هنوز از وضع این موشک های مورد حمله قرار گرفته اطلاعی در دست نیست، اما احتمال می رود این موشک ها عملیات پیشرفته سازی را طی کرده باشند، و این موشکها قادر به حمل کلاهک های نظامی نسبتا سنگین و خطرناک شده بودند، به گونه ای که قدرت این موشک های جدید "هزاران مرتبه" از موشک هایی که حزب الله لبنان در اختیار دارد خطرناک تر است.
نشریه صهیونیستی "هاآرتص" هم در این باره اعلام کرد: هم اکنون تل آویو نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خود را به حالت آماده باش کامل در اورده است چرا که احتمال می رود، حزب الله در صدد تلافی این اقدام نظامی اسرائیل باشد و بخواهد شماری از مقامات اسرائیلی را به تلافی این حمله ترور کند.
گفتنی است روز گذشته هم بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی هم تاکید کرد: تل آویو برای حفظ جان شهروندان اسرائیلی حاضر است دست به هر اقدامی که لازم باشد بزند.

5252

کد N149207