شرکت کنندگان تظاهرات اوکراین در دولت جدید مقام می گیرند

بحران92 تظاهرکنندگان,تلویزیون اوکراین

مسکو - ایرنا- والری پاتسکان نماینده حزب اودار در پارلمان اوکراین اعلام کرد: شرکت کنندگان در تظاهرات میدان استقلال کی یف در دولت جدید مسوولیت می گیرند.

به گزارش ایرنا، پاتسکان روز چهارشنبه در گفت و گوی زنده تلویزیونی با کانال 5 تلویزیون اوکراین گفت: من از یک نشست مربوط به تظاهرات در میدان استقلال می آیم که در آن درباره اصول تشکیل دولت جدید بحث کردیم. قبل از همه مقرر شد که نمایندگان مردم در دولت جدید مقام بگیرند.

وی افزود: مقرر شد که ریاست چند وزارتخانه به آنها (سران تظاهر کنندگان) سپرده شود.

نماینده پارلمان اوکراین اضافه کرد: همچنین حزب ˈاودارˈ پیشنهاد کرد در هر وزارتخانه یک شورای عمومی برپا و رییس آن معاون وزیر شود.

وی ادامه داد: ممکن است یک نفر به عنوان عضوی از مردم در این یا آن رشته تخصص نداشته باشد، اما می تواند فرد امینی باشد که یک تیم تخصصی را پیرامون خود جمع و سازماندهی کند.

اظهارات نماینده حزب اودار در پارلمان اوکراین در حالی صورت می گیرد که قرار است ساعت 19 امروز اجتماع فعالان در تظاهرات ضددولتی اوکراین در میدان استقلال کی یف پایتخت این کشور برای تصمیم گیری درباره نحوه تشکیل دولت جدید گردهم آیند.

پیش از این الکساندر تورچینوف رییس مجلس و کفیل ریاست جمهوری اوکراین از برنامه پارلمان برای تشکیل یک ائتلاف و انتخاب دولت جدید در بیست و هفتم ماه جاری (فردا پنجشنبه) خبر داده بود.

اروپام/518** 1337
کد N149116