نخست وزیر لیبی خواهان مداخله جامعه جهانی برای پاکسازی کشورش از سلاح شد

ليبي

نخست وزیر لیبی اعلام کرد که از جامعه بین‌الملل خواسته تا بر جمع آوری سلاح از این کشور نظارت داشته باشد.

به گزارش خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، علی زیدان، نخست وزیر لیبی با بیان اینکه از جامعه بین‌الملل خواسته تا بر روند جمع آوری سلاح در این کشور و روند امحای آن نظارت داشته باشد تاکید کرد: باید جامعه بین‌الملل ضامن روند جمع آوری سلاح در لیبی باشد.

وی با بیان اینکه دولت لیبی می‌خواهد نیروهای پلیس و ارتش را جهت برقراری امنیت و ثبات در کشور تقویت و تجهیز کند از تمام سربازان و افسران ارتش و پلیس خواست تا به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

در همین راستا هیات سازمان ملل حامی لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نسبت به ادامه ترورها، انفجارها، ربودن‌ها و حملات‌ها در لیبی به شدت نگران است.

از سوی دیگرعلی محمد محیریق، وزیر برق لیبی اعلام کرد که درگیری‌های پی‌در پی از چند روز گذشته میان شبه نظامیانی که برای وزارت دفاع کشور فعالیت می‌کنند باعث تخریب نیروگاه برق در منطقه "السریر" در جنوب کشور و در فاصله 90 کیلومتری یکی از میدان‌های نفتی شده است.

وی با بیان اینکه حدود 120 راکد به نیروگاه برق اصابت کرده است عنوان داشت که نمی‌داند که آیا این تخریب‌های به وجود آمده تا پیش از تابستان آتی اصلاح می‌شود یا خیر.

وی خاطرنشان کرد که دولت بودجه کافی برای انجام تغییرات لازم را در اختیار ندارد که احتمالا هزینه آن به حدود 240 میلیون دلار می‌رسد.

انتهای پیام

کد N148913