منابع دیپلماتیک فاش کردند؛

تلاش کشورهای عربی و غربی برای مسلح کردن شورشیان سوری پیش از دور سوم مذاکرات ژنو

سوريه

منابع دیپلماتیک عربی در قاهره فاش کردند که برخی کشورهای عربی و غربی فعالیت خود را برای مسلح کردن مخالفان سوری تا پیش از آغاز دور سوم مذاکرات ژنو 2 آغاز کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منابع دیپلماتیک عربی در قاهره در گفتگو با روزنامه "عکاظ" عربستان فاش کردند که برخی کشورهای عربی و غربی در سایه شکست دور دوم مذاکرات ژنو 2 در تلاشند تا مخالفان سوریه را به سلاح مجهز کنند.

به گفته این منابع، مجهز کردن مخالفان به سلاح‌های جنگی تغییری اساسی است به ویژه اینکه در حال حاضر فشارهایی نیز بر مسکو و دمشق برای تغییر روش و برخوردهای خود در مذاکرات و لزوم پایبندی به اصول توافقنامه ژنو1 و تشکیل دولت انتقالی وجود دارد.

این منابع گزارش دادند: دوره آتی احتمالا شاهد افزایش درگیری‌ها در سوریه خواهیم بود و کشورهای غربی به ویژه آمریکا به مسئولان نظام اجازه نخواهند داد که از بحران به نفع خود استفاده کنند.

این منابع همچنین پیش‌بینی کردند: کشورهایی که گزینه حمایت نظامی از مخالفان را در پیش گرفته‌اند فشار بیشتری بر مسکو می‌آورند و به احتمال زیاد از حوادث اوکراین برای اعمال فشار بر نظام سوریه جهت رسیدن به راه حل بحران در این کشور سوء استفاده کنند.

انتهای پیام

کد N148910