دولت برای بیمه زنان خانه دار لایحه بدهد

فاطمه رهبر

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از کمیسیون تلفیق به خاطر حذف بیمه زنان خانه دار خواستار ارائه لایحه ای از سوی دولت در این زمینه شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «فاطمه رهبر» امروز (چهارشنبه) در صحن علنی مجلس با اشاره به ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال 93 گفت: تبصره 11 لایحه که مربوط به بیمه زنان خانه دار بود حذف شد در حالی که عملکرد کمیسیون تلفیق در حذف این تبصره شیوه درستی نبود.

وی ادامه داد: چندین سال است که بیمه زنان خانوار، زنان بی سرپرست و بدسرپرست در دستور کار است و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال 91 هم بر آن تاکید داشته ضمن این که در بودجه 92 برای بیمه زنان خانوار ردیف وجود داشته است.

رهبر افزود: این در حالی است که در لایحه بودجه سال 93 شاهد کاهش 85 درصدی اعتبارات این بخش بوده ایم این در حالی است که 15 میلیارد تومان ردیف برای این بخش در نظر گرفته شده بود.

وی تصریح کرد: گرفتن ایراد حق شورای نگهبان است اما کمیسیون تلفیق با توجه به این که ردیف اعتباری هم وجود داشت این تبصره را حذف کرد.

«علی لاریجانی» در پاسخ به وی اظهارداشت: مجلس برای بیمه زنان سرپرست خانوار عنایت داشت و کمیسیون تلفیق هم جزو تبصره ها آورده بود اما نظر شورای نگهبان این بود که این موارد بودجه ای نیست و ماهیت قانونی دارد و باید به صورت لوایح ارائه شود.

رهبر در پاسخ به وی اظهارداشت: بحث بیمه زنان سرپرست خانوار در قانون و برنامه پنجم توسعه وجود دارد و مورد تاکید رهبری هم هست اما متاسفانه با حذف این تبصره از روز گذشته رسانه ها آن را ناشی از کم کاری فراکسیون زنان و مجلس می دانند ضمن این که رییس کمیسیون اجتماعی هم به این مساله دامن زده است.

سیام(3)**2021**9132 ** 1418
کد N148756