کریمی قدوسی: سوال از وزیر اطلاعات به هیات رییسه مجلس ارایه شد

امنیت ملی,وزیر اطلاعات

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سوال از حجت الاسلام و المسلمین محمود علوی وزیر اطلاعات با امضای 42 نفر از نمایندگان به هیات رییسه مجلس ارایه شد.

جواد کریمی قدوسی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان در حال مراجعه به هیات رییسه هستند و شمار امضاها در حال افزایش است.

وی، برخی از دلایل تهیه طرح سوال از وزیر اطلاعات را پیشنهاد درخواست نظرسنجی برای برقراری روابط با آمریکا توسط مسوولان دولتی، اجابت خواسته های آمریکایی ها در ممانعت از سفر هیات های فرهنگی و نظامی دیگر کشورها به ایران، ناتوان خواندن قدرت دفاعی کشور از سوی وزیر امور خارجه در سخنرانی دانشگاه تهران عنوان کرد.

متن این طرح سوال به شرح زیر است:

هیات رییسه محترم مجلس

خواهشمند است در اجرای ماده 193 آیین نامه داخلی، سوال اینجانبان از جناب حجت الاسلام محمود علوی وزیر محترم اطلاعات را برای بررسی به کمیسیون تخصصی ذیربط ارجاع فرمایید.

خلاصه سوال:

اقدامات شما در جلوگیری و برخورد با مصادیق تهدیدات امنیت ملی کشور چه بوده است؟

شرح سوال:

در مدت کوتاه تشکیل دولت یازدهم که امید می رفت دولت با حفظ محکمات انقلاب اسلامی و پرهیز از ناهنجاری های سیاسی و فرهنگی در حوزه مسایل داخلی و خارجی و تقویت امنیت ملی و همبستگی انقلاب اسلامی گام بر دارد، متاسفانه مشاهده شد که در مصادیق ذیل امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در مواردی تهدید، تضعیف و مورد بی مهری واقع شده است.

از جنابعالی که وزیر محترم اطلاعات دولت جمهوری اسلامی ایران و عضو شورای عالی امنیت ملی کشور هستید و از اشراف لازم و مسئولیت در این حوزه نیز برخوردار هستید، لازم است با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به این دغدغه ملت انقلابی که صاحبان اصلی این انقلاب هستند، پاسخ دهید:

1- دنبال کردن عادی سازی رابطه با آمریکا که مصداق نظام سلطه است، توسط وزارت امور خارجه و شخص رییس جمهوری.

2- بیان اینکه آمریکا کدخدای جهان است توسط مسوولان کشور و پرداختن عملی به این دیدگاه اشتباه.

3- پیشنهاد درخواست نظرسنجی برای برقراری رابطه با آمریکا توسط مسوولان دولتی.

4- اجابت خواسته های آمریکایی ها در ممانعت از سفر هیات های فرهنگی و نظامی دیگر کشورها به ایران.

5- ناتوان خواندن قدرت دفاعی کشور از سوی وزیر امور خارجه در سخنرانی دانشگاه تهران.

6- ممانعت و عدم حمایت از برگزاری رزمایش های موشکی نیروهای مسلح.

7- عدم شفافیت مواضع مسئولین دولتی در موضوع رژیم حرام زاده صهیونیستی.

8- عدم جدیت در حمایت از تفکر مقاومت در منطقه.

9- تعهدات فراتر از قانون در موافقتنامه ژنو که باعث لطمه زدن به استقلال و امنیت کشور شده است.

10- اقدامات و انتصابات در سازمان انرژی اتمی کشور که منجر به حذف نیروهای موثر و تبدیل تفکر و شعار «ما می توانیم» به «ما نمی توانیم» می شود.

11- برخورد و ترور شخصیتی منتقدین به سیاست های دولت در حوزه های داخلی و خارجی توسط مسوولان دولتی.

12- قضایی کردن فضای رسانه های عمومی که به نقدهای منصفانه از سیاست های دولت می پردازند.

13- بی توجهی به راهبرد اقتصاد مقاومتی و اثربخشی جملاتی چون خزانه خالی است بر امنیت ملی کشور.

14- شهادت و گروگانگیری فرزندان رشید ملت در مرزهای شرقی در حالی انجام می شود که در مرز مورد توجه واقع می شوند.

15- عبور از خط قرمزهای دین و ارزش های مذهبی در فضای فرهنگی که به دنبال آن اعتراض مراجع عظام را به همراه داشته است.

16- عدم اعمال صلاحیت ها در پاسخ استعلام ها در واگذاری مسوولیت های کلیدی و عدم توجه برخی از وزرا به پاسخ استعلام ها در انتصابات.

17- تهدیدات جدی در حوزه علم و فناوری با انتصاب افراد افراطی در دانشگاه ها و امنیتی کردن فضای دانشگاه ها.

18- توزیع نامناسب سبد کالا که باعث هتک حرمت به مردم شریف ایران اسلامی و سوء استفاده رسانه های خارجی شد.

19- بازگشت عناصری که در طرح براندازی نظام در فتنه 88 مشارکت فعال داشتند به مسئولیت ها و پست های مهم و کلیدی کشور.

20- تهدید و زیر سوال بردن مجلس شورای اسلامی توسط مشاورین و معاونین رییس جمهوری که باعث اختلاف بین قوا می شود.

21- بی توجهی به اساس وحدت و انسجام ملی که بر پایه اسلام و ایران عزیز می باشد و اتخاذ سیاست هایی مغایر با اصول توسط معاون اقوام رییس جمهوری محترم.

وزیر محترم اطلاعات، این موارد تنها بخشی از مصادیقی بود که در این مدت امنیت و اقتدار ملی ایران اسلامی را تضعیف و تهدید نموده است و لازم است مشخص کنید:

1- نقش اتاق های فکر خارج از کشور و روابط دیرینه بعضی از عناصر موثر و تاثیرگذار امروز که سعی در بسیج کردن چهره مصادیق نظام سلطه، آمریکا و انگلیس دارند، در وقوع این حوادث و موارد ذکر شده در این زمان چقدر است؟ کما اینکه در زمان فتنه 88 نیز بخشی از اتاق فکر طرح براندازی، خارج از کشور بود.

2- جنابعالی که عضوی از شورای عالی امنیت ملی هستید برای جلوگیری و برخورد با این دغدغه ها که تنها بخشی از دغدغه های مردم و نخبگان کشور است چه اقدامی نموده اید؟ قطعا بر اساس وظایف تشریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی که در اصول 86، 85، 77، 76، 90، 89، 152، 153 و 154 به آن توجه داده شده است، نمایندگان ملت به وظیفه تاریخی خود عمل خواهند کرد.

آقای وزیر، این سوالات جدی نمایندگان ملت از سر واقع بینی در عرصه داخلی و خارجی و مشاهدت های عینی است و حمایت از دولت منتخب با شرط تمسک به محکمات انقلاب که توسط حضرت امام (ره) و ملت نستوه بیان شده است، جزو وظایف مسلم نمایندگان و همه نخبگان است.

دولت محترم اگر در عمل، تعهد خود را به آنچه که به آن سوگند خورده اثبات کند، همه ملت و افکار مثبت سیاسی از هر جریانی که باشند را پشت سر خود خواهد داشت.

سیام**9121**1336
کد N148750