یونیسف: نزدیک به 2000 کودک سوری آواره در لبنان با خطر مرگ مواجه‌اند

سوريه

نماینده صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل در لبنان اعلام کرد که حدود 2000 کودک آواره سوری در لبنان در خطر مرگ و مشکلات ناشی از سوء‌تغذیه قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه نیوز، آنا ماریا لورینی، نماینده صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در بیروت اعلام کرد که نزدیک به 2000 کودک سوری که به خاطر جنگ و درگیری‌ در سوریه به لبنان گریخته‌اند به خاطر مشکلات ناشی از سوء‌تغذیه با خطر مرگ مواجهند.

وی ضمن هشدار نسبت به مشکلات مربوط به رشد کودکان سوری در لبنان، گفت: سوء‌تغذیه تهدید جدیدی برای آوارگان سوری در لبنان است.

لورینی دلایل این بحران را عدم رعایت نظافت، نبود آب آشامیدنی سالم، شیوع بیماری‌ها، کمبود واکسن و تغذیه نامناسب برای کودکان دانست.

وی در ادامه افزود: این 2000 کودک که سن آنها از پنج سال تجاوز نمی‌کند در حال حاضر با خطر مرگ مواجه بوده و نیاز به معالجه فوری دارند.

لورینی خاطرنشان کرد: مناطق شمالی و شرقی لبنان تاثیر بیشتری از این بحران پذیرفته‌اند تا جایی که سوء‌تغذیه شدید در سال‌های 2012 تا 2013 دو برابر شده است.

از سوی دیگر زروال عزالدین، مسئول بهداشت و تغذیه یونیسف در لبنان گفت: کودکانی که سن آنها از پنج سال تجاوز نکرده است بیشتر از سوء‌تغذیه رنج می‌برند به ویژه اینکه در حال حاضر در اردوگاه‌ها در اوضاع و شرایط وخیمی به سر می‌برند.

مسئولان یونیسف روز جمعه گذشته نیز خواهان ارائه دو میلیارد و صد میلیون دلار برای کمک به 85 میلیون آواره از جمله 60 میلیون کودک سوری شدند.

انتهای پیام

کد N148577