49 کشته و زخمی به دنبال حمله انتحاری در جنوب افغانستان

یکی از مقامات پلیس افغانستان گفت، در پی انفجار یک عامل انتحاری در هتلی در ولایت اروزگان دست کم 9 تن کشته و 40 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزای دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، مطیع‌الله خان، رئیس پلیس کل ولایت اروزگان تصریح کرد: گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که یک عامل انتحاری در داخل یک هتل یک طبقه در شهر تیرینکوت خود را منفجر کرده و باعث کشته شدن 9 تن و زخمی شدن 37 تن دیگر شده است.

وی افزود: این انفجار ساختمان را نیز تخریب کرده و تعداد تلفات احتمالا افزایش می‌یابد چرا که حال برخی از مجروحان وخیم است.

مطیع‌الله خان ادامه داد: تمامی قربانیان این انفجار غیرنظامیان بوده‌اند.

مقامات گفتند این عامل انتحاری در حالی که قصد داشت دست به حمله‌ای در این منطقه بزند اتاقی را در این هتل کرایه کرده بود اما هدف این حمله هنوز مشخص نیست.

نیروهای امنیتی افغان صحنه وقوع حادثه را محاصره کرده و آمبولانس‌ها و ماشین‌های غیرنظامی قربانیان را به بیمارستان‌های این شهر منتقل کردند. چند باب مغازه و چند دستگاه خودرو نیز در این حمله خسارت دیدند.

هیچ گروهی هنوز مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته اما شبه نظامیان طالبان احتمالا در این حمله دست دارند.

به گفته مقام‌های سازمان ملل در سال گذشته میلادی در جنگ افغانستان و حملات تحت رهبری طالبان حدود 2900 غیرنظامی کشته و حدود 5700 تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N148503