نشست سازمان ملل درباره اوضاع انسانی سوریه/ پیلای: پرونده سوریه به دادگاه کیفری ارجاع شود

سوريه

کمیسیونر امور بشردوستانه سازمان ملل در نشست روز سه شنبه مجمع عمومی این سازمان خواهان ارجاع پرونده سوریه به دادگاه کیفری بین‌الملل شد.

کمیسیونر امور بشردوستانه سازمان ملل در نشست روز سه شنبه مجمع عمومی این سازمان خواهان ارجاع پرونده سوریه به دادگاه کیفری بین‌الملل شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، مجمع عمومی سازمان ملل روز سه‌شنبه نشستی را با هدف بررسی اوضاع اوضاع انسانی سوریه برگزار کرد.

در این نشست ناوی پیلای، کمیسیونر امور بشردوستانه سازمان ملل خواهان ارجاع پرونده سوریه و اوضاع این کشور به دادگاه کیفری بین‌الملل شد.

وی در این نشست تاکید کرد: اسناد و مدارک نشان می‌دهد که ارتکاب جرایم و جنایات‌ در سوریه همچنان ادامه دارد و این جنایت‌ها مخالف قانون بین‌الملل است.

پیلای خاطرنشان کرد: تاثیر بحران سوریه بر دیگر کشورهای منطقه‌ همچنان ادامه دارد و ما باید برای برقراری صلح در سوریه پرونده این کشور را به دادگاه کیفری بین‌الملل ارجاع دهیم.

وی در ادامه افزود: کمیته بررسی جنایت‌ها در سوریه در منطقه حضور دارند و این کمیته از نزدیک این جنایت‌ها را دنبال می‌کند.

پیلای تاکید کرد: باید به هیات‌های حقوق بشر سازمان ملل اجازه داده شود که وارد سوریه شوند و با تمامی طرف‌ها بحث وگفتگو کنند.

از سوی دیگر، آنتونیو گوتیرس، کمیسیونر امور پناهندگان سازمان ملل در این نشست تاکید کرد: میلیون‌ها سوری در کشورهای همجوار نیاز به کمک‌های بشردوستانه دارند.

جفری فلتمن، معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل نیز در سخنانی در نشست مجمع عمومی این سازمان هشدار داد که جنگ داخلی که از حدود سه سال پیش در سوریه ‌آغاز شده آتش‌بس میان سوریه و اسرائیل را تهدید می‌کند.

وی در این نشست تاکید کرد که جنگ و درگیری میان نیروهای نظام و مخالفان در منطقه "العازلة" واقع در بلندی‌های جولان در مرز سوریه و اسرائیل ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N148448