سجادی: از ظرفیتهای اقتصادی دنیا بهره ببریم/به نتیجه رسیدن مذاکرات به توسعه کشور کمک می‌کند

مذاكرات ايران و گروه 1 5,جبهه پيروان,ديپلماسي,اقتصاد مقاومتی

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: متأسفانه از ظرفیت‌های لازم سازما‌ن‌های اقتصادی بین‌المللی که عضو آن هستیم، استفاده نکرده‌ایم و این در حالی است که باید در این راستا یک بازمهندسی مدنظر قرار بگیرد و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه‌ای و جهانی را مورد توجه قرار دهیم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: متأسفانه از ظرفیت‌های لازم سازما‌ن‌های اقتصادی بین‌المللی که عضو آن هستیم، استفاده نکرده‌ایم و این در حالی است که باید در این راستا یک بازمهندسی مدنظر قرار بگیرد و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه‌ای و جهانی را مورد توجه قرار دهیم.

سیدکمال‌الدین سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ارزیابی خود از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، با بیان اینکه "این رویکرد می‌تواند فصل جدیدی در نظام اقتصادی کشور باشد"، افزود: با توجه به بحث‌هایی همچون تحریم‌ها و نیز نقدی که به مدیریت اقتصادی دولت‌ها وجود دارد، اصول اقتصاد مقاومتی، راهبردی است و در نتیجه هماهنگی همه قوا،‌ نهادها و دستگاه‌های ذیربط را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه "دست‌اندرکاران مسائل اقتصادی و اجتماعی به طور جدی باید پیگیر موضوعات اقتصاد مقاومتی باشند"، افزود: البته با توجه به اینکه دولت از این موضوع استقبال کرده است، امیدواریم سایر دستگاه‌ها و قوا نیز این حمایت و همکاری را داشته باشند؛ چراکه بحث اقتصاد مقاومتی از جمله مباحث اساسی کشور قلمداد می‌شود.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: دولت در این باره باید اولویت‌بندی داشته باشد و درجه اول ما می‌توانیم با همسایگان بهترین ارتباط را داشته باشیم. همچنین ارتباط با دیگر کشورهای آسیایی و بقیه کشورها باید در جایگاه خود مورد توجه قرار بگیرد؛ ضمن اینکه باید گفت که ما متأسفانه از ظرفیت‌های لازم سازما‌ن‌های اقتصادی بین‌المللی که عضو آن هستیم، استفاده نکرده‌ایم و باید در این راستا بازمهندسی شود و به استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه‌ای و جهانی توجه کنیم.

سجادی همچنین درباره تاکید سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر رصد برنامه‌های تحریم و بالا بردن هزینه تحریم برای دشمن و اینکه به نتیجه رسیدن مذاکرات و ادامه روند اعتمادسازی با حفظ منافع ملی چقدر به تثبیت حقانیت ایران و در نتیجه به بالابردن هزینه‌های تحریم کمک می‌کند، گفت: تیم مذاکره‌کننده ایران با همه قوا و با حمایت دولت، مجلس و مقام معظم رهبری کار خود را در جهت احقاق حقوق حقه این ملت انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه "پافشاری و مذاکره مؤثر در جهت کاهش تحریم‌ها می‌تواند کمکی در جهت شکوفایی اقتصادی کشور باشد"، اظهار کرد: با مورد توجه قرار دادن قدرت درونی و استعدادها و تلاش برای افزایش آنها، اگر هم تحریمی باشد، می‌توان از آن آسیب ندید و تحریم‌کنندگان را ناکام گذاشت. در این مسیر باید بتوانیم برنامه توسعه‌،‌ پیشرفت و عدالت را مدنظر و اهمیت قرار دهیم.

این فعال سیاسی اصولگرا در پایان خاطرنشان کرد: اگر این مذاکرات به نتیجه برسد، توفیقاتمان بیشتر خواهد شد و کمکی برای شکوفایی اقتصادی و توسعه همه‌جانبه کشور خواهد بود.

انتهای پیام

کد N148327