روسیه و شورای اروپا بر انجام تعهدات حکومت جدید اوکراین تاکید کردند

شورای اروپا,بحران92

مسکو-ایرنا- سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و توربیورن یاگلند دبیر کل شورای اروپا خواستار پایبندی حکومت جدید اوکراین به تعهدات خود به عنوان کشور عضو شورای اروپا و کنوانسیون اروپایی حقوق بشر شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، لاوروف و یاگلند روز سه شنبه در این گفت و گوی تلفنی در باره اوضاع اوکراین تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه روسیه نسبت به اوضاع اوکراین در روزهای اخیر بر اثر اقدامات سازمان های ملی گرای افراطی ابراز نگرانی و اظهار کرد: این اقدامات و نادیده گرفتن موافقت نامه حل و فصل بحران اوکراین مورخه 21 فوریه، جامعه و ثبات و امنیت کشور را تهدید می کند.

لاوروف از دبیر کل شورای اروپا خواستار اتخاذ رویکرد سنجیده درباره حوادث اوکراین شد.

وزیر خارجه روسیه همچنین بر لزوم توجه شورای اروپا به تصمیم های گرفته شده از سوی حکومت جدید اوکراین در مورد موقعیت زبان روسی در این کشور اشاره کرد و گفت: این تصمیم ها با معیارهای شورای اروپا مغایرت دارد و حقوق روس تبارها و سایر اقلیت های قومی ساکن اوکراین را نقض می کند.

روسیه در روزهای اخیر بارها از اقدامات مقام های حکومت جدید اوکراین انتقاد کرده و مشروعیت این اقدامات و ساختارهای حکومتی جدید در این کشور را زیر سوال برده است.

اروپام/2242**518 ** 1917
کد N148148

خواندنی از سراسر وب