جریان سازی رویترز علیه ایران و انتشار خبر جعلی به نقل از مرکل

رویترز,مرکل

تهران-ایرنا- خبرگزاری رویترز روز سه شنبه با بحران آفرینی درفضای حاکم سیاسی جهانی و برای مخدوش کردن روابط و مناسبات میان ایران و دیگر کشورها،با مخابره یک خبر ساختگی به نقل از صدراعظم آلمان، ایران را یک تهدید معرفی کرد.

رویترز با پرداختن به سفر آنگلامرکل به سرزمین های اشغالی فلسطین و دیدار با مقام های رژیم صهیونیستی اعلام کرد،صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری با نتانیاهو، ایران را یک تهدید دانست.

رویترز درحالی مبادرت به انتشار این خبر نادرست کرده است که پایگاه خبری فرانسوی ˈزون بورسˈ درگزارشی نوشت: نتانیاهو در دیدار با مرکل گفته است که برنامه هسته ای ایران از نگاه وی یک تهدید بحساب می آید.

خبرگزاری رویترز تنها منبع خبری انتشار دهنده سخنان ساختگی از قول مرکل بوده و هیچ یک از خبرگزاری ها و دیگر منابع معتبر خبری چینن مطلبی را به نقل از صدراعظم آلمان مخابره نکرده اند.

مقام های رژیم اشغالگرقدس همواره با جنجال آفرینی های سیاسی و خبری،فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را خارج از مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی عنوان کرده اند و این در حالی است که مدیرکل و بازرسان این آژانس در گزارش ها و بازدیدهای خود از مراکز هسته ای ایران بارها بر صلح آمیز بودن این فعالیت ها اذعان و تاکید کرده اند.

اروپام/ 5981
کد N147924