علوی:احکام شرع، قانون و تدابیر رهبری مبنای حرکت وزارت اطلاعات است

همایش

تهران - ایرنا - وزیر اطلاعات گفت: از روز اول اعلام کرده ایم که این وزارتخانه بر 4 مبنا یعنی شرع، اخلاق، قانون جمهوری اسلامی ایران و تدابیر و رهنمودهای عمومی و خصوصی رهبر معظم انقلاب درباره این وزارتخانه حرکت می کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «سید محمود علوی» روز سه شنبه در بیست و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت با اشاره به سیاست وزارت اطلاعات در دولت تدبیر وامید اظهار داشت: معتقدیم که کار اطلاعاتی با احکام شرع، اخلاق، قانون جمهوری اسلامی ایران و تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب همخوانی دارد.

وی اظهار داشت: روزهای اول که قرار شد بار وزارت اطلاعات را بردوش من به عنوان یک سرباز کوچک نظام قرار دهند، سایت ها را جست و جو می کردم که اطلاعاتی داشته باشم و دیدم که یکی از عزیزان به امام (ره) گفته بود که کار اطلاعاتی با تقوا جور در نمی آید.

وزیر اطلاعات ادامه داد: ما هم کم و بیش چون به این موضوع آشنا نبودیم، در حال باور کردن آن بودیم، ولی این خطر وجود داشت که با این باور وارد وزارتخانه شویم که می توانست خیلی مصیبت به همراه آورد، ما وقتی نگاه کردیم دیدیم ما هیچ موردی نداریم که کار اطلاعات با احکام شرع یا با تقوا همخوانی نداشته باشد.

علوی تصریح کرد: اسلام دینی نیست که اجازه دهد در بعضی جاها انسان از تقوا عبور کند.

ادامه دارد...

سیام**9254**7261**1449
کد N147719