ایران و روسیه بر ضرورت پویایی برای توسعه روابط تاکید کردند

اپسعه مناسبات

مسکو - ایرنا - ˈ مخدی سنایی ˈ سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه روز سه شنبه در دیدار با سه تن از معاونان وزارت امورخارجه این کشور بر ضرورت توسعه همکاری های تهران و مسکو تاکید کرد.

به گزارش ایرنا سفیر کشورمان در روسیه در دیدار با مقام های ارشد روس زمینه سازی به منظور توسعه مناسبات تهران و مسکو در عرصه های متنوع را ضروری خواند.

دراین دیدارها سرگئی ریابکوف معاون اموربین الملل وزارت امورخارجه و نماینده روسیه در مذاکرات هسته ای ،ایگور مورگولف معاون منطقه ای وزارت امورخارجه روسیه و ایگور برادچیکف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور دریای خزر و معاون وزیر امور خارجه این کشور با سنایی درخصوص مسائل دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی رایزنی و تبادل نظر کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سرگئی ریابکوف با اشاره به نقش مثبت روسیه در روند مذاکرات هسته ای، اظهار داشت: با شروع مذاکرات، روابط اقتصادی اروپا با جمهوری اسلامی ایران تحرک بیشتری یافته و تبادلات اقتصادی کشورهای اروپایی با ایران رو به افزایش است.

وی افزود: چنانچه این مذاکرات به رفع کامل تحریم ها منجر نشود، فلسفه چنین مذاکراتی زیر سئوال خواهد رفت.

ریابکوف نیز ضمن اشاره به مذاکرات خوب و سازنده ایران با گروه 1+5 در اولین دور مذاکرات توافق نهایی در وین در خصوص آینده این مذاکرات گفت: امیدواری برای تنظیم یک موافقت نامه جامع هسته ای تا 20 ماه ژوئن وجود دارد.

سنایی در دیدار با ایگور مورگولف نیز روند همکاری سیاسی و اقتصادی دو کشور، سفر روسای جمهور و دیگر موضوعات دو جانبه را مورد بررسی قرار داد .

پیگیری موضوعات مرتبط با رژیم حقوقی دریای خزر نیز محور اصلی ملاقات سنایی با ایگور برادچیکف بود.

اروپام/518/1547
کد N147425