معاون دومای روسیه: سناریوی اوکراین در کشور ما اجرا نخواهد شد

بحران92

مسکو - ایرنا- ˈولادیمیر واسیلیوفˈ معاون دومای روسیه در نشست نمایندگان پارلمان این کشور گفت : اجرای سناریوی اوکراین در روسیه ناممکن است.

به گزارش ایرنا، واسیلیوف روز سه شنبه در نشست نمایندگان دوما ضمن ابراز نگرانی نسبت به گمانه زنی ها درباره تشابه رویدادهای اوکراین با تحولات سال های قبل روسیه خطاب به همکاران پارلمانی خود گفت: جهان با حادثه 11 سپتامبر خطر تروریسم را درک کرد و این حقیقت را دریافت که تروریسم ممکن است بعضی اوقات پشت نقاب آزادی ملت ها پنهان شود.

این مقام پارلمانی روس با اشاره به وقایعی که در اوکراین طی ماه های گذشته روی داد، اضافه کرد: گروه های مشخصی در اوکراین فضای وحشت، خشونت و قتل را ایجاد کردند و این وضعیت تا غصب قدرت پیش رفت. این یک نمونه هولناک برای خیلی ها است.

وی ادامه داد: این بسیار بد است که رییس جمهوری (یانوکوویچ) نتوانست به وظایف خود عمل کند. حال مردم از آنچه در اوکراین جریان دارد، در تعجب هستند و می پرسند آیا تکرار چنین چیزی در اینجا (روسیه) نیز ممکن است.

واسیلیوف با بیان اینکه وقوع چنین چیزی در روسیه غیرممکن است، اظهار داشت: ما رییس جمهور، جامعه و نیروهای سیاسی متفاوتی با اوکراین داریم و ما 75 حزب داریم که 11 حزب از بین آنها در انتخابات شرکت خواهند کرد و 50 درصد نمایندگان نیز توسط مردم ( به صورت منفرد) انتخاب خواهند شد.

وی اضافه کرد: ما پیش از این اقدامات زیادی را برای وحدت مردم در پارلمان انجام داده ایم. روسیه بهترین افراد را فارغ از دیدگاه های سیاسی شان با هم متحد خواهد کرد.

معاون دومای روسیه با بیان اینکه نمایندگان دوما اوضاع اوکراین را از نزدیک زیر نظر دارند، آرزو کرد همه نیروهای سیاسی مسوول در اوکراین رعایت حقوق بشر در این کشور را تضمین کنند و خود را با تعهدات بین المللی مطابقت دهند.

اروپام/518 **1485** 1064
کد N147267