تغییر اساسی در دیدگاه طلاب یک الزام است

رئیس شورای حوزه علمیه‌ استان فارس گفت: لازم است در دید و فکر و اندیشه طلاب، مدیران و اساتید حوزه‌های علمیه تحول بوجود آید و شاهد تغییر اساسی در دیدگاه طلاب باشیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در جلسه مدیران حوزه‌های علمیه‌ استان فارس ادامه داد: نیاز جامعه ما به تربیت طلاب شایسته در دو بعد نیاز داخلی و نیاز بیرونی و کشورهای خارجی قابل ارزیابی است.

وی گفت: در موضوع نیاز داخل هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی نیازمندی‌های فراوانی داریم و وضعیت موجود پاسخگو نیست.

امام جمعه شیراز افزود: امروزه جامعه متحول ما در مسیری است که اگر ما گام به گامِ این تحولات حرکت نکنیم به انزوا کشیده می‌شویم.

ایمانی در این جلسه که جهت هماهنگی و برنامه‌ریزی در راستای جذب و پذیرش جوانان علاقه‌مند به تحصیل در حوزه‌های علمیه تشکیل شده بود، افزود: امروزه بزرگترین و عظیم‌ترین هجمه‌ها به سوی اسلام و تشیع است و تربیت طلاب ما باید به سمتی باشد که پاسخگوی این هجمه‌ها و شبهات باشند.

امام جمعه شیراز افزود: باید یک طلبه در کنار درس‌های معمول حوزه علمیه، به یک زبان غیر از زبان مادری خودش در حد محاوره و مکالمه تسط داشته باشد و برای رسیدن به این هدف باید در گزینش طلبه‌ها دقت شود و با انتخاب طلبه کیفی، در دو سه سال کاری کنیم که در سال‌های بعد به راحتی بهترین اقشار جامعه را جذب حوزه‌های علمیه کنیم.

ایمانی تاکید کرد: تربیت و تهذیب و کیفیت آموزش باید در مدارس علمیه مد نظر باشد و الحمدلله در چند سال گذشته در بحث تهذیب کارهای خوبی انجام شده است.

امام جمعه شیراز پیشنهاد داد که استان فارس به عنوان پیشتاز تحولی را در دوران تحصیلی حوزه‌های علمیه بوجود بیاورد و دوره شش ساله سطح اول را با حذف تعطیلات تابستان به 4 تا 4و نیم سال کاهش دهد.

انتهای پیام

کد N147024