۰
در جمع خبرنگاران؛

ابوترابی‌فرد:ما به خلع سلاح هسته‌ای در جهان فکر می‌کنیم

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما معتقدیم که باید منطقه خاورمیانه از کلاهک‌های هسته‌ای پاک شود و به خلع سلاح هسته‌ای در جهان فکر می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج مستضعفین در جمع خبرنگاران درباره روابط ایران و ترکیه گفت: قدرت‌های بیگانه امروز تضعیف دولت اسلامی ترکیه را در پیش گرفته‌اند ایران و ترکیه می‌توانند با اقتدار با یکدیگر حرکت کنند و آینده جهان اسلام را بسازند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره مسئله هسته‌ای ایران و روند مذاکرات ایران و 1+5 اضافه کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران شفاف و روشن از سوی مقام معظم رهبری و مسوولین ارشد نظام تبیین گردیده است. ما بر داشتن دانش هسته‌ای برای خود و دیگر دولتها تاکید داریم و استفاده از فناوری هسته‌ای را فقط در چارچوب اهداف صلح‌آمیز تجویز می‌کنیم نظام جمهوری اسلامی ایران راهبرد جلوگیری از تکثیر سلاح هسته‌ای را و خلع سلاح هسته‌ای به خصوص در منطقه خاورمیانه را در دستور کار خود قرار داده است ما معتقدیم که باید منطقه خاورمیانه از کلاهک‌های هسته‌ای پاک شود و به خلع سلاح هسته‌ای در جهان فکر می‌کنیم.

ابوترابی افزود: برای جمهوری اسلامی ایران فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای یک حق قطعی و تردیدناپذیر است. در همین راستا سایت‌های هسته ای ایران فعال است و به فعالیت خود ادامه می‌دهد. ما براساس مواضع اعلام شده و تاکید شده از سوی مجلس شورای اسلامی مذاکرات خود را ادامه می‌دهیم و امیدواریم که با اقتداری که ملت ایران به نمایش گذاشته‌اند در این راستا نیز به پیروزی‌هایی دست یابیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.