در دیدار با معاونان وزیر خارجه روسیه

سنایی: تحریم‌ها به طور کامل رفع نشود، فلسفه مذاکرات زیر سوال می‌رود

سیاسی

درچارچوب رایزنی‌های ایران و روسیه، سه معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه در دیدار با مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو بر ضرورت گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدارها سرگئی ریابکوف، معاون اموربین الملل وزارت خارجه و نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای ، ایگور مورگولف معاون منطقه‌ای وزارت خارجه روسیه و ایگور برادچیکف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور دریای خزر، درباره مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی با سنایی ، رایزنی و تبادل نظر کردند.

سفیر ایران در مسکو در دیدار با سرگئی ریابکوف با اشاره به نقش مثبت روسیه در روند مذاکرات هسته‌ای، اظهارکرد: با شروع مذاکرات، روابط اقتصادی اروپا با ایران تحرک بیشتری یافته و تبادلات اقتصادی کشورهای اروپایی با ایران رو به افزایش است. اما چنانچه این مذاکرات به رفع کامل تحریم‌ها منجر نشود، فلسفه چنین مذاکراتی زیر سوال خواهد رفت.

ریابکوف نیز ضمن اشاره به مذاکرات خوب و سازنده ایران با گروه 1+5 در اولین دور مذاکرات توافق نهایی در وین، درباره آینده این مذاکرات گفت: امیدواری برای تنظیم یک موافقتنامه جامع هسته‌ای تا 20 ماه ژوئن وجود دارد.

سنایی در دیدار با ایگور مورگولف، نیز روند همکاری سیاسی و اقتصادی دو کشور، سفر روسای جمهور و دیگر موضوعات دو جانبه را مورد بررسی قرار داد.

پیگیری موضوعات مرتبط با رژیم حقوقی دریای خزر نیز محور اصلی ملاقات سنایی با ایگور برادچیکف بود.

انتهای پیام

کد N146780