قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز:

با نماز می‌توان فحشاهای اجتماعی را از بین برد

نماز

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز گفت: اگر می‌خواهیم حجم عظیم ضایعات و آسیب‌های اجتماعی از بین برود فقط با ترویج نماز می‌توانیم این مشکلات را رفع کنیم.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز گفت: اگر می‌خواهیم حجم عظیم ضایعات و آسیب‌های اجتماعی از بین برود فقط با ترویج نماز می‌توانیم این مشکلات را رفع کنیم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین کلباسی صبح امروز(سه‌شنبه) در نشست "هم‌اندیشی با نویسندگان مطرح کشور در حوزه ادبیات داستانی" اظهار کرد: اهمیت نماز در جهان امروز از دیروز هم بیشتر است. آن زمانی که در احادیث ما فرمودند "بین کفر و ایمان چیزی نیست جز ترک نماز" یعنی اگر در جامعه‌ای نماز کمرنگ شود آن جامعه کافر محسوب می‌شود. ضرورت نماز در جهان امروز بیشتر از 100 سال پیش است.

وی در ادامه افزود: ما باید در برابر هجوم‌هایی که در جهان امروز است از ماهیت فرهنگ و سلامت جامعه خود با نماز دفاع کنیم چرا که سنگری مهمتر از نماز نیست. منظور من آن نماز کلیشه‌ای نیست بلکه ما باید پیامدهای اصلی ترک نماز را در جامعه بیان کنیم و به افراد جامعه بفهمانیم که نماز دارویی برای تمام دردهای اجتماعی است ولی ما متاسفانه به سادگی از کنار آن می‌گذریم.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: گاهی با ندانستن فلسفه نماز آثار اجتماعی، روحی و روانی آن را فراموش می‌کنیم. ما نباید به گونه‌ای نماز بخوانیم که هیچ اثری در وجود‌مان نداشته باشد یعنی آثار و برکات نماز باید در درون و بیرون انسان‌ها آشکار باشد. حرکت برای اقامه نماز وظیفه تمام مردم جامعه است.

کلباسی تصریح کرد: حاکمیت،‌ ستاد اقامه نماز و تمام افراد جامعه باید از سلامت نماز حفاظت کنند. ما اگر می‌خواهیم حجم عظیم ضایعات و آسیب‌های اجتماعی از بین برود فقط با ترویج نماز می‌توانیم این مشکلات را رفع کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: با نماز می‌توانیم فحشاهای اجتماعی را از بین ببریم منتهی باید این نماز به شکل درست اقامه شود. اهل نماز از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در امان می‌ماند حتی اگر فردی که نماز می‌خواند دچار گناهی شود آن نماز باعث می‌شود که از درون به او هشدار داده شود.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز گفت: نباید فراموش کنیم که اقامه نماز در جامعه خدمت به انسانیت،‌ خدا و اولیای الهی است. اقامه نماز در جامعه باعث می‌شود که سلامت جامعه حفظ شود.

وی ادامه داد: قرآن مجید سوره‌هایی دارد که یا کلا قصه‌ است یا عمده آنها قصه است و یا سوره‌هایی دارد که مشتمل بر قصه است. پس قصه گویی در کتاب مقدس امری است که وجود دارد.

وی یادآور شد: بیش از 250 قصه در متن قرآن داریم و 2 هزار قصه مرتبط با آیات قرآنی است. اصلا مهمترین شیوه قرآنی در قصه‌نویسی است که این امر مورد توجه جامعه امروز نیز قرار گرفته است.

قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز گفت: در مورد بحث نماز ما نباید در فیلم‌هایمان به هیچ وجه کلیشه‌ای کار کنیم این کارهای آپاراتی که در فیلم‌ها وجود دارد گاهی اوقات نه تنها مفید نیست بلکه مضر هم است. ما اگر می‌خواهیم به نماز بپردازیم یعنی باید به تمام آنچه که جهان‌بینی نماز به آن توجه می‌کند بپردازیم.

انتهای پیام

کد N146707