حدادعادل در جمع خبرنگاران،

تصمیم‌گیری برای ایران در تهران انجام می‌شود، نه واشنگتن و تل‌آویو

سیاسی

رییس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از دولت خواهش کردیم که سعی کنند تندروها و آنهایی که در فتنه موثر و مقصر بودند برنگردند درباره ابزار نگرانی رژیم صهیونیستی از توافق دائمی ایران با 1+5 گفت: برای ایران دولت ایران تصمیم می‌گیرد و تصمیم‌گیری برای ایران در تهران و نه در واشنگتن و تل‌آویو انجام می‌شود.

رییس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از دولت خواهش کردیم که سعی کنند تندروها و آنهایی که در فتنه موثر و مقصر بودند برنگردند درباره ابزار نگرانی رژیم صهیونیستی از توافق دائمی ایران با 1+5 گفت: برای ایران دولت ایران تصمیم می‌گیرد و تصمیم‌گیری برای ایران در تهران و نه در واشنگتن و تل‌آویو انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامعلی حداد عادل در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره اینکه در نطق دو روز پیش خود عنوان کرده برخی از تحرکات نسبت به مجلس در دولت نگران است گفت: به هرحال به آقای روحانی گفتیم که نگران هستیم و خواهش کردیم که سعی کنند تندروها، آنهایی را که در فتنه موثر و مقصر بودند برنگردند. لذا مواردی هم است که باید جداگانه منتقل کنیم و بنده نخواستم در نطقم مصداقی صحبت کنم اما مصدایق را شخصا به آقای روحانی و وزرا خواهم گفت.

این نماینده اصول گرای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همیشه این نگرانی را داریم که عناصر فعال در فتنه برنگردند.

رییس فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی همچنین در رابطه با دیدار خود با لاریجانی گفت: اختلاف دو فراکسیون اختلاف مبنایی نیست یعنی اختلاف عمیقی نیست، شرایط هم اقتضا می‌کنند که ما وحدت بیشتری در مجلس شورای اسلامی داشته باشیم.

حداد عادل خاطر نشان کرد: تلاشمان این است که دو فراکسیون اصول‌گرایان و اصول‌گرایان رهروان ولایت با حفظ هویت و استقلال درعمل همگرایی بیشتری داشته باشند و اگر در موضوعاتی وحدت نظر دارند جداگانه عمل نکنند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم در موضوعاتی مانند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که نظرات مشابهی داریم همگرایی بیشتری داشته باشیم و دلیلی نمی‌بینیم که دو فراکسیون هر کدام جداگانه موضوعات را پیگیری کنند.

این نماینده اصول‌گرایی مجلس شورای اسلامی در ارزیابی از تشکیل فراکسیون جدیدی به هر عنوان در مجلس اظهار کرد: کسی نمی‌تواند مانع چنین موضوعاتی شود البته فکر می‌کنم یک عده دنبال چنین فکری هستند، لذا ما مانع کار کسی نمی‌شویم. گرچه وقتی دولتی بر سر کار می‌آید بعضی نمایندگان ترجیح می‌دهند چنین موضوعاتی را پیگیری کنند.

حدادعادل درباره تحرکات اصول‌گرایان و اینکه ممکن است برخی چوب لای چرخ دولت کنند گفت: افراط در هر جریان سیاسی ممکن است رخ دهد اما بنده هم همانطور که در نطقم گفتم هر کسی که از دولت انتقاد می کند را به آن انگ افراطی بزنیم باعنوان مثال اگر کسی اعتدال‌گرا تلقی می‌شود بگویم موافق است و یا اگر کسی انتقادی می‌کند آن را افراط‌گرا بدانیم با این کار تنها جامعه را دو قطبی می‌کنیم.

رییس فراکسیون‌ اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی درباره این سوال که رژیم صهیونیستی از توافق دائمی ایران با 1+5 ابراز نگرانی کرده است گفت: ما کار خودمان را می‌کنیم و مصلحت کشور خودمان را بدون اعتنا به موضع‌گیری‌های رژیم صهیونیستی دنبال می‌کنیم.

حداد عادل تاکید کرد: اظهار نظر آنها برای ما اصلا اهمیتی ندارد؛ چه موافقت بکند چه مخالفت. برای ایران دولت و حکومت ایران تصمیم می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: تصمیم‌گیری برای ایران در تهران انجام می‌شود نه در واشنگتن و تل‌آویو. و ملت ایران همواره از دولت ایران پشتیبانی می‌کند و دولت برای مصالح کشور تصمیم می‌گیرد؛ لذا رژیم صهیونیستی یک روز تهدید می‌کند و یک روز اظهار نظر نگرانی دارد.

انتهای پیام

کد N146684