حزب‌الله: حضور ما در سوریه، شکستی استراتژیک برای اسرائیل است

سیاسی

معاون شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با بیان اینکه حضور نیروهای این حزب در سوریه، یک شکست استراتژیک برای رژیم صهیونیستی رقم زد، تاکید کرد: تکفیری‌ها و تروریست‌ها کاملا مجری اهداف اسرائیل هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیل قاووق، معاون شورای اجرای حزب‌الله با بیان این مطلب گفت: دولت آشتی ملی باعث می‌شود که همبستگی ملی برای مقابله با تکفیری‌ها و تروریست‌ها در لبنان صورت گیرد. ما قبل از آنکه گذرگاه‌های مرگ را ببندیم، باید مقرهای مرگ که همان مقرهای تکفیری‌ها و تروریست‌ها است، بسته شود.

وی با طرح این سوال که چه کسی مانع از این می‌شود که دستگاه‌های امنیتی به مقرهای تکفیری‌ها و تروریست‌ها حمله ببردند، عنوان داشت: هرگونه ممانعتی که برای حمله به مقرهای مرگ صورت بگیرد، با هدف تسهیل بخشیدن به روند جنایت‌ها و کشتارهای تکفیری‌ها و تروریست‌هاست.

قاووق خاطرنشان کرد: تکفیری‌ها همان طور که دارای طرح فتنه در سومالی و عراق هستند، می‌خواهند این طرح را در لبنان نیز پیاده کنند، آنها می‌خواهند تجربه عراق و سوریه را در لبنان نیز تکرار کنند.

این مقام حزب‌الله تصریح کرد: اگر تکفیری‌ها با اقدامات جنایتکارانه و تروریستی خود بخواهند بر مقاومت اعمال فشار کنند، باید گفت که آنها شکست خورده‌اند و در آینده نیز متحمل شکست می‌شوند چرا که محور مقاومت با انفجار به لرزه در نمی‌آیند.

قاووق اظهار کرد: چند سال قبل اسرائیل مدعی می‌شد که حزب‌الله را شکست داده است و امروز تکفیری‌ها می‌گویند که ما حزب‌الله را در القصیر در سوریه و در دیگر مناطق شکست داده‌ایم، حال آنکه حضور ما در سوریه باعث دستپاچگی اسرائیل شد و شکستی استراتژیک را برای آنها به ارمغان آورد چرا که با تضعیف ارتش‌های عربی همچون مصر و عراق، اسرائیل بر مساله براندازی نظام در سوریه و تضعیف مقاومت در لبنان حساب باز کرده بود اما مقاومت قدرت گرفت.

معاون شورای اجرایی حزب‌الله گفت: پیش از اینکه به حمله تکفیری‌ها به حزب‌الله و سوریه بپردازیم باید گفت که بزرگترین حمله تکفیری‌ها در حال حاضر لطمه‌ای است که می‌خواهند به دین اسلام بزنند و بدتر از آن این است که آنها همه جنایت‌های خود را با نام دین انجام می‌دهند.

وی افزود: تکفیری‌ها به مقدسات در سوریه و مقاومت حمله کردند و ما حرفی نزدیم، آنها حمله را آغاز کردند و مقاومت تنها از خود دفاع کرد.

قاووق تصریح کرد: آیا خودروهای بمب‌گذاری شده از "یبرود" در سوریه به لبنان نمی‌آید؟ بنابراین جنگ ما دفاعی است. آیا تکفیری‌ها از لبنان به سوریه اعزام نمی‌شوند. پس چرا در قبال فعالیت‌های آنها در لبنان و مداخله‌ در سوریه سکوت می‌شود. کسانی که از آنها حمایت می‌کند، مشخص هستند.

انتهای پیام

کد N146524