/سفر روحانی به هرمزگان/

حاشیه‌های اولین ساعات حضور رئیس جمهور در استان هرمزگان

اولین حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام روحانی در کسوت رییس جمهور ایران در جمع مردم استان هرمزگان با استقبال پرشور مردم استان همراه بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با وجود رویکرد دولت یازدهم در سفرهای استانی ریییس جمهور، که اعلام شده در این سفرها برای استقبال از رییس جمهور و هیات همراه هیچ برنامه رسمی پیش‌بینی نشده، تعدادی از مردم استان با بر تن کردن لباس‌های سنتی هرمزگانی‌ها و نواختن موسیقی‌های محلی، استقبال خود از رییس جمهور را از محل فرودگاه بندر عباس آغاز کردند.

رئیس جمهور و کاروان همراهان وی در طول مسیر فرودگاه تا ورزشگاه بندر عباس جهت اولین سخنرانی در جمع هرمزگانی‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفت.

در جریان استقبال مردم استان هرمزگان از رئیس جمهور تعدادی از مردم استقبال کننده با در دست داشتن پلاکارت‌هایی خواستار ماندن شهرستان پارسیان در استان هرمزگان بودند.

در جریان استقبال از رئیس جمهور اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان حضور داشتند و مردم شرکت کننده بعضا دسته گل، پرچم جمهوری اسلامی ایران و همچنین عکس‌های مقام معظم رهبری، امام خمینی(ره) و رئیس جمهور را در دست داشتند.

در برخی از نقاط بندرعباس نیز ستاد‌های با عنوان ستاد مردمی استقبال از رئیس جمهور با نصب پلاکارت‌هایی به رئیس جمهور خوش‌آمد گفته بودند. "سردار اعتدال،‌ دکتر حسن روحانی مقدم‌تان گلباران"؛ "به صفای خلیج فارس به شما سلام"، "دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی" "دلاوران بندریم، مطیع رهبریم" و "صل علی محمد یاور رهبر آمد" از جله مطالبی بود که بر روی این پلاکاردها به چشم می‌خورد.

همچنین در داخل شهر بندرعباس پلاکاردهایی نصب شده بود که در قالب آن از مردم برای حضور در مراسم سخنرانی رییس جمهور از طریق ستادهای مردمی دعوت به عمل آمده بود .

برخی از مردم شرکت کننده در مراسم استقبال از رئیس جمهور با در دست داشتن پلاکارت‌هایی از رئیس جمهور درخواست کرده بودند که شهرستان پارسیان در استان هرمزگان به ماند و به استان فارس ملحق نشود و خواستار ابطال مصوبه الحاق شده بودند.

علی‌رغم اینکه استاندار هرمزگان از مردم خواسته بود که برای بیان مشکلات خود با سامانه 111 تماس بگیرند، ولی در کنار ورزشگاه تختی عده‌ای از مردم در حال نوشتتن نامه بودند.

پیش از حضور رئیس جمهور در سه راه گمرک مسیر منتهی به وزرشگاه تختی تعدادی از مردمی که به صورت خودجوش در خیابان‌ها برای دیدار رئیس جمهور حضور پیدا کرده بودند، آیین سنتی و محلی "شرون" که یکی از مراسم‌های محلی این استان است را اجرا کردند.

"روحانی دوست داریم"و "دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی" از جمله شعارهایی بود که مردم با سر دادن آن از رییس دولت تدبیر و امید و کاروان همراهش استقبال کردند.

در دست هرمزگانی‌های استقبال کننده از رییس جمهور پلاکارت‌هایی وجود داشت که در آن به زبان محلی نوشته شده بود "خَش هُند" که در گویش محلی استان هرمزگان به معنای "خوش آمدی" است.

سخنرانی در جمع مردم هرمزگان در ورزشگاهی در بندرعباس اولین برنامه رسمی رییس جمهور در سفر سه روزه به هرمزگان بود که همزمان با حضور رییس دولت تدبر و امید در ورزشگاه ،مردم حاضر در محل ورزشگاه که تصاویری از رهبری معظم انقلاب و رییس جمهور همچنین پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دست داشتند، شعارهایی را در حمایت از دولت سر دادند که رئیس جمهور نیز با تکان دادن دست به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.

انتهای پیام

کد N146515