روحانی/4/: شکوفایی جزایر جنوبی از برنامه‌های دولت است/تولید فولاد هرمزگان افزایش می‌یابد

حسن روحانی در ادامه صحبت‌هایش در ورزشگاه تختی بندرعباس گفت: یکی از هدف‌های دولت تدبیر و امید، شکوفایی جزایر جنوب در منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه "همه جای دنیا سواحل دریا جزو آبادترین مناطق کشورها به حساب می‌آید"، اظهار کرد: سواحل شمالی کشور ما از آبادانی نسبی برخوردارند اما سواحل جنوبی کشورمان که حدود دو هزار کیلومتر است، نیازمند برنامه‌ریزی و توسعه است، پس در این سفر تصمیمات عملی برای هرمزگان در جهت توسعه صنعت و بنادر و صنعت فولاد و کشتی‌سازی اتخاذ خواهد شد.

وی با بیان اینکه "استان هرمزگان یکی از قطب‌های بسیار مهم فولاد کشور در آینده نزدیک خواهد بود"، تصریح کرد: ظرف چهار - پنج سال آینده ظرفیت فولاد در هرمزگان و تولید آن که امروز حدود 3.5 میلیون تن است، به حدود 10 میلیون تن افزایش خواهد یافت و دولت همه تسهیلات لازم را در اختیار کارآفرینان و بخش‌های مردمی خواهد گذاشت.

روحانی خاطرنشان کرد: صنعت کشتی‌سازی که بسیار مهم است و قدم‌های مهمی برای توسعه آن برداشته شده است، توسعه خواهد یافت و در کنار آن شیلات، صیادی که استعداد زیادی در این استان دارند می‌تواند مایه اشتغال فراوان باشد که این دولت در این رابطه هم قدم‌های لازم را برخواهد داشت.

وی با بیان اینکه "برای احیای سواحل جنوبی خلیج‌فارس و دریای عمان بویژه سواحل استان هرمزگان و مکران برنامه‌ریزی مفصل شده است"، گفت: جاسک در آینده نزدیک به مهم‌ترین بندر تبدیل خواهد شد و تصمیمات لازم در این رابطه در این سفر اتخاذ می‌شود و بنادر این استان بویژه بندرعباس از جمله بندر شهید رجایی و شهید باهنر باید ظرفیت‌شان توسعه یابند و در این سفر برنامه‌ریز‌ی‌های لازم انجام خواهد تا ظرف دولت یازدهم قدم‌های برداشته شود و ظرفیتی که امروز برای حمل و نقل کالا وجود دارد از 80 میلیون به بالای 100 میلیون افزایش یابد و این قدم‌ها که در طول امسال و سال‌های آینده برداشته شود استان هرمزگان را به طور کامل متحول خواهد کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به مشکلاتی که در حوزه اشتغال،‌ بهداشت و آموزش عالی مردم استان هرمزگان با آن مواجهه هستند، افزود: جاده‌ها و جاده‌های ساحلی نیز مورد توجه دولت است.

روحانی خاطرنشان کرد: این دولت هر قولی که به مردم می‌دهد بدانیم که آن قول در همین دوره دولت عملی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه "بخشی از بزرگراه بندرعباس به جاسک ساخته شده است"، گفت: بودجه لازم برای ادامه کار این بزرگراه در سال آینده تأمین می‌شود و ما تلاش می‌کنیم که در زمان مشخصی که اعلام می‌کنیم، این بزرگراه به اتمام برسد تا موجبات تحول در استان را فراهم می‌کنند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه "برنامه‌هایی در زمینه گاز، نفت و پتروشیمی در هرمزگان برداشته خواهد شد"، گفت: سواحل را آباد خواهیم کرد چون این استان، استانی است که استعداد گردشگری دارد و باید مرکزی برای گردشگری دریایی شود و سواحلی باشد که بتواند کشتی‌های مسافربری را از شمال به جنوب و از شرق به غرب خلیج‌فارس منتقل کند.

ادامه دارد...

کد N146514