نماینده بستان آباد در مجلس:

سلامت اداره کشور بستر اصلی اجرای اقتصاد مقاومتی است

نطق میان دستور

تهران - ایرنا- نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: سلامت اداره کشور بستر اصلی اجرای سیاست های کلی ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش خبرنگارسیاسی ایرنا، غلامرضا نوری روز سه شنبه در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد مقاومتی در مناسب ترین موقعیت زمانی سیاست های کلی آن توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد و امید است به اندازه اهمیت آن جدی گرفته و از شعار و تبلیغات پرهیز و هرچه سریع تر اجرایی شود.

وی با بیان این که تحولات اقتصادی در دهه های اخیر، شکست های نظام های اقتصادی سوسیالیستی و سرمایه داری را به وضوح نشان داده است، یادآور شد: در چنین شرایطی اقتصاد مقاومتی تنها گزینه ای است که می تواند اقتصاد ما را با کمترین لطمات و تبعات در بحران اقتصادی جهانی به پیش ببرد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس، اتکا به درون و توانمندی های داخلی را از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: البته مفاهیم جدیدی با این ابلاغ به حوزه اقتصاد ما وارد می شود.

نوری، اصلاح نظام مالی و توجه به سهم فکر، ایده پردازی و نوآوری و سرمایه انسانی در کنار سرمایه های مالی را از نکات قابل توجه و عوامل بالندگی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

وی ادامه داد: در کنار آن دیپلماسی هدفمند با رویکرد اقتصادی قابل توجه کسانی است که از اقتصاد مقاومتی به عنوان یک اقتصاد بسته تعبیر می کنند.

وی همچنین ضمن حمایت و قدردانی از تلاش های دستگاه دیپلماسی به طرف های مذاکره کننده به ویژه آمریکا هشدار داد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان عصاره ملت تمامی حرکات و اظهارات طرف های مذاکره کننده را به دقت زیر نظر دارند.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس ادامه داد: شما نباید برای خوشایند لابی صهیونیست هرچه به نظرتان می رسد آن را اظهار یا اعمال کنید و بهتر است بدانید که این مسیر و این فضا همیشه باز نخواهد بود تا هر وقت که شما پشیمان گشتید برگردید.

نوری یادآور شد: این ملت پای آرمان های اسلامی خویش محکم و استوار ایستاده و در مسیر بالندگی به سرعت پیش می رود و وقت آن رسیده است که شما هم بی هیچ شک و تردیدی این واقعیت مهم را درک و قبول کرده و هیچ معادله ای را بدون حضور ایران نبندید که راه به جایی نخواهید برد.

وی در ادامه نسل کشی مسلمانان در منطقه آفریقای مرکزی

را جنایات ضد بشری توصیف و مخدوش کردن مسیحیان مومن

توصیف و محکوم کرد.

وی اظهار امیدواری کرد صدور قطعنامه توسط سازمان ملل گامی مثبت در جهت پایان دادن به این کشتار وحشیانه باشد و علمای مسیحی پیام حضور پناه جویان در کلیساها را دریافت کرده و در جهت فروکش کردن این جنایت ها گام های موثری بردارند.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس نهم یادآور شد: دردناک تر از حوادث تلخ آفریقای مرکزی گسترش افراطی گری و اقدامات تروریستی توسط افراطیون مسلمان نما در برخی کشورهای اسلامی است.

نوری تصریح کرد: لازم است سران کشورهای اسلامی در قالب همکاری های فیمابین به ویژه قطعنامه پایانی نهمین نشست اتحادیه بین المجالس اسلامی که موضوع مبارزه با تروریسم به عنوان مهم ترین مصوبه آن مورد توافق قرار گرفته به این مهم اقدام کرده و ریشه این افراطی گری و تروریسم را که ریشه در دامن دشمنان قسم خورده همه مسلمانان جهان دارد به خوبی شناخته و نسبت به ریشه کنی آن اقدام کنند.

سیام**1058**1336
کد N146329