/همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین/

باقری: جریان‌های افراطی، مسلمانان بریتانیا را تهدید می‌کنند

همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) رضا باقری، دانشجوی دکترای جامعه شناسی در دانشگاه ادین بورگ انگلیس درباره رشد جریان بیداری اسلامی در بریتانیا گفت: جریان بیداری اسلامی در این کشور بیش از سه دهه ادامه داشته و اتفاقا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و فتوای امام خمینی(ره) درباره سلمان رشدی این جنبش فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: جنبش بیداری اسلامی یک جنبش هویتی است که براساس آمار رسمی از سال 2001 تا سال 2011 در طول این ده سال با وجود هجمه علیه شدید اسلام جمعیت مسلمانان در بریتانیا دو برابر شده است همچنین در طول این ده سال گرایش به اسلام در میان شهروندان بریتانیایی افزایش یافته به گونه‌ای که در طول ده سال سالانه حدود 5 هزار نفر به اسلام روی آوردند که 75 درصد از این آمار را زنان تشکیل می‌دهند. این اتفاقات در بریتانیا باعث شده که اسلام دومین دین بزرگ بعد از مسیحیت باشد.

این دانشجوی دکترا افزود: در حالی که دنیای غرب تلاش می‌کند در کشورهای آسیایی خود را به عنوان یک کشور مسیحی معرفی کند هر ساله به تعداد اسلام‌گرایان در بریتانیا افزوده می‌شود.

وی در ادامه اظهاراتش با بیان اینکه آسیب‌های جدی در بریتانیا مسلمانان را تهدید می‌کند گفت: از آسیب‌های موجود می‌توان به جریان افراطی اسلام‌ستیزی مانند گروه‌های راستگرا‌، وهابیت و جریان انحرافات اختلاف بنیان اشاره کرد.

باقری با بیان اینکه در حال حاضر در بریتانیا یک همگرایی اسلامی به و جود آمده است گفت: امیدواریم جریان بیداری اسلامی در بریتانیا رشد یافته و شاهد فعالیت‌های اثرگذار آن باشیم.

همچنین علی آدمی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی نیز درباره اردن و بررسی تحولات اخیر در این کشور به سخنرانی پرداخت که در این سخنرانی به حضور پررنگ فلسطینیان در این کشور اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا تلاش می‌کنند که حضور فلسطینیان را در این کشور کم‌رنگ کرده و از فروپاشی حکومت اردن جلوگیری کنند.

انتهای پیام

کد N146306