سردار نقدی:

تا چند سال آینده از قدرت‌های تراز اول پویانمایی در جهان می‌شویم

سیاست داخلی

فعالیت در عرصه پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای توسط مرکز هنرهای رقومی بسیج باید آنقدر گسترده شود تا حتی بتواند با حضور مؤثر در بازار، جایگزین بازی‌های رایانه‌ای فسادانگیز شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آن‌ها که سیلی‌های سیاسی، نظامی، امنیتی و فرهنگی را از ملت بسیجی ایران خورده‌اند آماده باشند تا پیام ضداستکباری و آزادی‌خواهی بسیجیان را در این عرصه هم بشنوند.

به گزارش ایلنا‏، سردار محمدرضا نقدی در مراسم افتتاح مرکز هنرهای رقومی بسیج، گفت: ایثار و مجاهدت شهدا و رزمندگان، بسیج را برای حضور فعال در تمام عرصه‌ها آماده کرده است تا رسالت خود را انجام دهد.

وی حضور بسیجیان در عرصه هنرهای رقومی را قسمتی از جهاد مقدس حزب‌الله دانست و افزود: این مرکز برای ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی در دنیا تشکیل شده است.

نقدی، محدودیت‌های شرعی در عرصه هنرهای نمایشی همچون تئا‌تر و سینما را یادآور شد و اظهار کرد: با استفاده از هنرهای رقومی، واقعیت‌ها و پیام‌ها بدون محدودیت‌های خاص نمایش داده می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، خودباختگی و غرور قهرمانان و مشاهیر در ورزش و هنر را یکی از معضلات دانست و تصریح کرد: قهرمانان در عرصه هنرهای رقومی همیشه در پشت صحنه هستند و هیچگاه تسلیم خواسته‌های نفسانی به تبعیت از شهرت نمی‌شوند.

وی امتیازات مهم در عرصه هنرهای رقومی را فرصت‌های بی‌نظیر عنوان کرد و گفت: قدرت تخیل، طراحی و خلاقیت بسیار بالای ایرانیان، نقاشی و صورتگری بعنوان یک هنر قدیمی و بی‌نظیر در کشور، سرمایه بسیار عظیم داستانی در زمینه‌های مختلف از جمله دینی و انقلاب اسلامی با محتوای غنی از جمله امتیازات این عرصه است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با بیان اینکه «امروز همه شرایط برای تشکیل یک عرصه پیشرو و پیشتاز فراهم شده است»، تاکید کرد: کشور و ملت ایران حامل پیام‌های ناب و زنده‌ای برای کل جامعه بشری است که فرصتی خوب و ارزشمند است. در هنرهای رقومی بدون وابستگی به نما‌ها و زیرساخت‌های مهندسی و پرهزینه می‌توان گذشته‌های دور و پیش‌بینی وقایع آینده را به تصویر کشید.

نقدی با اشاره به پویانمایی «پیام راشل کوری ۲» نیز اظهار کرد: آزادی قدس بیش از وابستگی به تجهیزات نظامی، وابسته به نیروهای عظیم مردمی و مسلمانان است. فعالیت مراکز هنرهای رقومی بسیج سبب شکوفایی استعدادهای پراکنده بسیجیان است. با ظرفیت بسیار بالای بسیجیان و ملت ایران طی چند سال آینده قدرتی مطرح در سطح منطقه و سپس از قدرت‌های تراز اول پویانمایی و هنرهای رقومی در سطح جهان خواهیم شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با بیان اینکه «استکبار به زودی شاهد ضربه شصت بسیجیان در عرصه پویانمایی و هنرهای رقومی خواهد بود»، تصریح کرد: آن‌ها که سیلی‌های سیاسی، نظامی، امنیتی و فرهنگی را از ملت بسیجی ایران خورده‌اند آماده باشند تا پیام ضداستکباری و آزادی‌خواهی بسیجیان را در این عرصه هم بشنوند.

وی همچنین نقش این هنر‌ها را بعنوان یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی یادآور شد و افزود: از جمله ویژگی‌های بسیار مهم این هنر‌ها تاثیر در تولید دانش‌بنیان و تولید هنر بنیان و قابلیت صادرات بدون تحریم و مانع‌تراشی است که ضمن ترویج پیام‌های ارزشمند به دنیا سبب اشتغال و شکوفایی اقتصادی در کشور می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با تاکید بر آموزش عمومی و گسترش فوری این هنر در میان بسیجیان تصریح کرد: انقلاب اسلامی پیام‌های زیادی دارد که در دنیا مشتاقان فراوانی منتظر آن هستند و این هنر باید برای دفاع مقدس و رساندن پیام شهدا بهترین فعالیت‌ها را داشته باشد.

نقدی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت در عرصه پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای توسط مرکز هنرهای رقومی بسیج باید آنقدر گسترده شود تا حتی بتواند با حضور مؤثر در بازار، جایگزین بازی‌های رایانه‌ای فسادانگیز شود.

کد N146279