رئیس‌جمهور در هرمزگان: سفر به استان‌های کشور را جزو وظایف دولت می‌دانیم

حسن روحانی,سفرهای استانی دولت

رییس جمهوری صبح امروز سه‌شنبه به منظور انجام سفری سه روزه به استان هرمزگان وارد فرودگاه بین‌المللی بندر عباس شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در بدو ورود به استان هرمزگان از سوی استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مقامات ارشد محلی در استان مورد استقبال قرار گرفت.
رییس جمهوری در مراسم استقبال مقامات استان هرمزگان از کاروان تدبیر و امید از یگان تشریفات مستقر در فرودگاه بین‌المللی بندر عباس سان دید.
دکتر روحانی قرار است در این سفر علاوه بر دیدار عمومی با مردم استان هرمزگان در بندرعباس با علما و روحانیون، ایثارگران و نخبگان این استان نیز دیدار کند.
بازدید از مجتمع فولاد هرمزگان و بندر شهید رجایی، دیدار با هم‌اندیشان فولاد، سمپوزیوم و توسعه صنایع دریا محور و گفتگوی تلویزیونی با مردم نقاط مختلف استان هرمزگان از دیگر برنامه‌های رییس جمهوری در این سفر خواهد بود.

رئیس‌جمهور در بدو ورود به بندرعباس گفت: دولت سفر به مناطق مختلف کشور و دیدار با مردم را جزو وظایف خود می‌داند؛ چراکه این فرصت خوبی برای اعضای دولت است تا از نزدیک با سخنان، اندیشه‌ها، پیشنهادات و مطالبات مردم آشناتر شوند و بتوانند برنامه‌های واقعی برای سراسر کشور اجرا کنند.

روحانی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهمیت استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان جزو استان‌های استراتژیک ایران است و از جمله چهار استانی است که در کناره خلیج‌فارس و دریای عمان قرار دارند و بسیار حائز اهمیت هستند چراکه دروازه کشور به جهان و آب‌های آزاد هستند.

رئیس‌جمهور با اشاره به ویژگی‌های استان هرمزگان اظهار کرد: این استان از جهات گوناگون از جمله مسأله حمل و نقل و بنادر مجهز که بیشترین حمل کالا از جهت صادرات و واردات از طریق این بنادر صورت می‌گیرد، برای ما مهم است.

روحانی ادامه داد: این سفر برای ما فرصت مغتنمی جهت دیدار با مردم استان هرمزگان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های مردم هرمزگان و نقش آنها در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دفاع از مرزهای کشور، گفت: برای دولت افتخار است که چند روزی میهمان مردم عزیز استان باشم.

رئیس‌جمهور در ادامه افزود: سفر دولت به سراسر کشور و استان‌های مختلف، در فرصت‌های مختلف ادامه پیدا خواهد کرد.

/2727

کد N145972