روسیه: حکومت اوکراین باید بر پایه قانون تاسیس شود

اوکراین,بحران92

مسکو- ایرنا-ˈسرگئی نارشکینˈرییس مجلس دومای روسیه در تازه ترین موضع گیری در مورد تحولات اوکراین گفت: حکومت جدید در اوکراین باید بر پایه و اساس قانونی تاسیس شود.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، سرگئی نارشکین روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بر اهمیت فراوان مشروعیت یافتن حکومت اوکراین تاکید کرد.

وی با بیان این که کشته شدن دهها نفر در کی یف تراژدی بزرگی است، اظهار داشت: بدیهی است که تا برقراری صلح و آرامش در اوکراین فاصله زیادی وجود دارد.

رییس دوما گفت: شاهد هستیم که در جامعه اوکراین دیدگاه های کاملا متفاوتی در باره آینده این کشور وجود دارد و در آن شکاف عمیقی به وجود آمده است.

نارشکین ابراز امیدواری کرد ملت اوکراین مشکلات موجود را پشت سر گذارد و به طور دمکراتیک و قانونی به خشونت ها و خودسری ها درعرصه حکومتی این کشور پایان دهد.

وی تاکید کرد: هر حکومتی فقط در صورتی پایدار است که مشروع و متکی بر قوانین و قانون اساسی باشد.

نارشکین اضافه کرد: در غیر این صورت این حکومت در برابر موج جدید بحران سیاسی بی دفاع خواهد بود.

وی گفت : صرف نظر از هر منفعتی که وضعیت کنونی برای حکومت جدید اوکراین دارد، سران این حکومت باید برای مشروعیت بخشیدن به آن تلاش کنند تا قانونی بودن آن از هیچ طرف زیر سوال نرود.

ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری اوکراین روز جمعه بدون اعلام قبلی کی یف را ترک کرد و از آن زمان مخالفان دولت قدرت را به دست گرفته اند و درحال حاضر آلکساندر تورچینوف رییس جدید مجلس اوکراین به عنوان رییس جمهوری موقت فعالیت می کند.

اروپام/2242**518 ** 1064
کد N145970

خواندنی از سراسر وب