تاکید روسیه بر لزوم اجتناب از اقدامات یکجانبه در روند صلح خاورمیانه

وزیر خارجه روسیه بر لزوم اجتناب از اتخاذ مواضع و اقدامات یک جانبه در روند صلح خاورمیانه و در راس آنها شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وزیر خارجه روسیه بر لزوم اجتناب از اتخاذ مواضع و اقدامات یک جانبه در روند صلح خاورمیانه و در راس آنها شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین که به مسکو سفر کرده است، با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار و با وی درباره تحولات خاورمیانه به ویژه مساله فلسطین گفت‌وگو کرد. در این دیدار برخی از اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) نیز حضور داشتند.

در همین راستا وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای در پایان این نشست اعلام کرد: دو طرف فلسطینی و اسرائیلی اهتمام خاصی به پیشبرد مذاکرات صلح خاورمیانه دارند؛ مذاکراتی که با هدف نهایی تشکیل کشور مستقل فلسطین با تمامیت ارضی و تحقق صلح با اسرائیل و کشورهای منطقه برگزار می‌شود.

در این بیانیه تصریح شده است: عریقات از ثبات روسیه در ادامه حمایتش از مساله فلسطین در چارچوب میانجیگری کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه و در نشست‌ها و انجمن‌های سازمان ملل، قدردانی کرد و آن را بسیار ارزشمند توصیف کرد.

وزارت خارجه روسیه همچنین بر لزوم اجتناب از اتخاذ مواضع و اقدامات یک جانبه و در راس آنها شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی تاکید و تصریح کرد: این اقدام اسرائیل بازتاب‌های منفی در سیر مذاکرات صلح بر جای گذاشته است.

لاوروف در ادامه ایجاد مسیرهای مشترک در روند اتخاذ راهکار نهایی در اراضی فلسطینی در چارچوب قوانین بین‌المللی را از سوی دو طرف مورد تایید و قدردانی قرار داد.

در این بیانیه همچنین تاکید شده دیدگاه‌های مشترکی در ایجاد همبستگی با مردم فلسطین وجود دارد چرا که در آن تحقق منافع و آرمان‌های فلسطین و اجرای توافقات پیشین برای تحقق صلح میان فلسطین و اسرائیل وجود دارد.

انتهای پیام

کد N145955