رئیس‌جمهور در فرودگاه هرمزگان:

هرمزگان جزء استان‌های استراتژیک ایران است

دولت,سفر روحانی به هرمزگان

هرمزگان ویژگی‌های خاص خود را دارد و از لحاظ حمل و نقل و بنادر منطقه بسیار مهمی است. بیشترین جابجایی کالا در بخش صادرات و واردات از طریق این استان و بنادر آن انجام می‌شود.

ایلنا: حسن روحانی؛ رئیس جمهوری کشورمان صبح امروز سه شنبه ۶ اسفندماه در دومین سفر استانی خود، در راس هیاتی وارد استان هرمزگان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندرعباس، روحانی در ابتدای ورود خود در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دولت بررسی وضعیت مردم سراسر کشور از نزدیک را جز وظایف خود می‌داند، افزود: اکنون فرصت مغتنی برای اعضای دولت است تا از نزدیک صحبت‌ها، اندیشه‌ها، پیشنهادات و مطالبات مردم آشنا شوند و بتوانند برنامه واقعی‌تری را برای سراسر کشور تهیه و اجرا نمایند.

او به اهمیت استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: استان هرمزگان جز استان‌های استراتژیک ایران است. در واقع ۴ استان در کناره‌های خلیج فارس و دریای عمان، بسیار حائز اهمیت هستند، به این دلیل که دروازه کشور به آب‌های آزاد هستند.

رئیس جمهور ادامه داد: هرمزگان ویژگی‌های خاص خود را دارد و از لحاظ حمل و نقل و بنادر منطقه بسیار مهمی است. بیشترین جابجایی کالا در بخش صادرات و واردات از طریق این استان و بنادر آن انجام می‌شود.

روحانی در ادامه گفت: امروز فرصت مغتنمی برای دیدار با مردم بسیار شریف و خوب خونگرم و مقاوم هرمزگان است؛ مردمی که در برابر استعمارگران ایستادند و مقاومت کردند و امروز در این سرزمین آزاد و مستقل به هوای این کشور و زندگی در این کشور افتخار می‌کنند. برای دولت افتخاری است که چند روز مهمان این مهمان نوازان خوب باشد.

او در انتها گفت: سفرهای دولت به سراسر کشور و استان‌های مختلف در فرصت‌های بعدی ادامه پیدا می‌کند.

کد N145898