یک فعال دانشجویی: برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، اصل 44 اجرا شود

دولت,انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي,ديپلماسي,اقتصاد مقاومتی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری، نیاز به ابزارهایی دارد که مهمترین آن، اجرای اصل 44 است.

حسن کبیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: ابلاغیه مقام معظم رهبری در رابطه با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برای هر سه قوه لازم‌الاجراست، اما چون قوه مجریه بیشترین مسئولیت را در اجرای اصل 44 و این ابلاغیه دارد، عملکرد آن نیز بسیار مورد توجه است.

وی با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن اصل 44 در رابطه با خصوصی‌سازی، خاطرنشان کرد: از اوایل انقلاب تا به امروز همه دولت‌ها قصد داشتند اصل 44 را اجرا کنند اما نتوانستند. در حال حاضر تنها توصیه‌ای که می‌توان به دولت تدبیر و امید کرد، این است که بخش خصوصی را فعال کند و این اصل را به اجرا در آورد.

این فعال دانشجویی همچنین با اشاره به وظیفه مجلس اظهار کرد: مجلس نیز باید کمال همکاری را با دولت داشته باشد و بویژه در حوزه‌هایی نظیر صادارت و واردات نباید سنگ‌اندازی کند.

کبیری همچنین گفت: از عملکرد دولت فعلی می‌توان نتیجه گرفت که از حرف فاصله گرفته و به عمل نزدیک شده است. در مورد ویژه‌خواران نیز دیدیم که این مبارزه و مقابله صورت گرفته است؛ در حالی که برخی از همین ویژه‌خواران در دولت قبل به عنوان دلال یا حتی همکار دولت به حساب می‌آمدند، بطوریکه تنها یک نفر توانست چیزی معادل با کل بودجه عمرانی کشور را از راه دلالی بدست آورد و آقای روحانی نیز گفته‌اند که این کار به معنای دور زدن مردم است.

این عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان با بیان اینکه "مقام معظم رهبری و بزرگان نظام به آمریکا خوشبین نیستند"، گفت: در عین حال، رهبری دستگاه دیپلماسی کشور را فرزندان انقلاب و مجاهدان کشور خوانده‌اند، پس نباید کسانی که تریبون‌های عمومی را در دست دارند افکار عمومی را نسبت به آن‌ها بدبین کنند.

وی در پایان با اشاره به تأثیر دیپلماسی بر اقتصاد کشور، تاکید کرد: رسیدن به یک نقطه مشترک در مذاکرات با حفظ منافع ملی و مصالح نظام، یقیناً بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N145490