روزنامه ایران در یک نگاه

ایران,مطبوعات

تهران – ایرنا – روزنامه ایران در شماره روز سه شنبه سخنی از رییس جمهوری با عنوان ˈ اقتصاد مقاومتی ریاضت و انزوا نیست ˈ را تیتر یک کرده است.

به گزارش ایرنا، در ادامه این خبر اظهارات مقامات ارشد دولت یازدهم در باره اقتصاد مقاومتی آورده شده و به نقل از رییس جمهوری گفته شده است: دولت عزم و توانایی آن را دارد که همه این سیاست ها را عملیاتی کند و همه دستگاه های اجرایی را موظف به برنامه ریزی دقیق برای اجرای بندهای مربوط به خود سازد.

در ادامه این خبر، معاون اول رییس جمهوری با انتقاد از این که اقتصاد مقاومتی به اشتباه به «اقتصاد ریاضتی» ترجمه شده است، گفت: هر فرد منصفی که به این اقتصاد مقاومتی نگاه کند، درمی یابد که این سیاستها بنیان یک پیشرفت را می نهد.

مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری نیز سیاست اقتصاد مقاومتی را «مهمترین و جامع ترین سند بالادستی اقتصاد کشور در حال حاضر و سال های آینده» توصیف کرده و گفته است: دولت در این ماه ها مشغول آواربرداری بود تا تنفس و فرصتی برای کارهای اساسی تر ایجاد کند.

تجلیل از آفرینشگران هنر، جام جهانی امتحانات خرداد را تغییر داد، لایحه جامع وکالت و دغدغه استقلال وکلا، ثبت نام برای دریافت یارانه بزودی انجام می شود، دیوار برلین این بار در اوکراین و تصمیم ها و تدارک ها برای ایام نوروز از دیگر عناوین برگزیده صفحه یک روزنامه ایران است.

«هیات بلند پایه آلمانی در پاستور» دیگر عنوان برگزیده این روزنامه است که در آن آمده است: رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان این که فضای خوبی برای همکاری ایران و آلمان و کشورهای اروپایی فراهم شده است، بر اهمیت همکاری های اقتصادی و تجاری تأکید کرد.

وی می افزاید: به نفع آلمان است که ایران را شریک قدرتمند تجاری خود بداند و دولت تدبیر و امید مصمم است روابط خود را با همه کشورهای اروپایی بویژه آلمان ارتقا دهد.

شبس (1) 1346 **1551
کد N145401