بان کی مون مردم اوکراین را به خویشتنداری دعوت کرد

مجلس

نیویورک، ایرنا - دبیر کل سازمان ملل ضمن دعوت از مردم اوکراین به خویشتنداری و احتراز از خشونت از آن ها خواست اختلافات خود را ازطریق گفتگو و مذاکره صلح آمیز حل کنند و برای حفظ یکپارچگی کشورشان تلاش نمایند.

شنبه گذشته در پی نا آرامی های گسترده ای که موجب کشته و مجروح شدن شمار زیادی از تظاهر کنندگان شد، مجلس اوکراین با تصویب لایحه ابقای قانون اساسی این کشور به برکناری رییس جمهور این کشور رای داد.

به گزارش ایرنا بان کی مون دبیرکل سازمان ملل با صدور بیانیه ای از مسوولان دولتی انتقالی خواست با اجتناب از هرگونه اقدام خشونت آمیز در جهت حفظ یکپارچکی اوکراین تلاش کنند.

در این بیانیه تصریح شده است بدون شک راه عبور از این مرحله انتقالی، تلاش برای تشکیل دولتی فراگیر که آرمان و دیدگاه همه گروهها را دربرداشته باشد، خواهد بود.

دبیرکل سازمان ملل با اشاره به چالش ها و تنش ها در اوکراین از مقام های سیاسی این کشور خواست برای استقرار دمکراسی در آن کشور در کنار هم تلاش کنند.

یوری سرگیف نماینده دائم اوکراین در سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی در کنفرانسی مطبوعاتی و در پاسخ به سوالی در رابطه با احتمال کودتا دراین کشور گفت : رییس جمهور و اکثر اعضای دولت اوکراین در پی تصویب لایحه ابقای قانون اساسی سال 2004 این کشور پست های خود را ترک کرده و ناپدید شده اند

وی افزود : مجلس جدید اوکراین در پی ناپدید شدن رییس جمهور ناگزیراز تعیین تاریخی برای برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور شده است.

اروپام 2253 **1908
کد N145390