نگاهی به زندگی خانواده بن علی در عربستان

عربستان,افریسکوپ

تهران- ایرنا- اینک بیش از 3 سال از تغییر در ساختار حکومتی تونس می گذرد و زین العابدین بن علی، از ریاست جمهوری خلع و به کشور عربستان پناهنده شده است.

پایگاه اطلاع رسانی ˈافرسکوپˈ در گزارشی نوشت: در طول این سه سال هیچ چیز برای زین العابدین و خانواده اش تغییر نکرده و با وجود اینکه تمامی دارایی وی ضبط شده است، اما او براحتی با پول پادشاه عربستان در این کشور به زندگی خود ادامه می دهد.

همسر بن علی یا به عبارتی نخستین زن سابق تونس، گهگاهی به کشورهای کویت و قطر سفر کرده و به خرید می پردازد و در سال 2012 نیز کتابی با نام ˈپاسخ واقعی من به تبلیغات دروغ رسانه ایˈ نوشت که به گفته وی، این کتاب به یک سوژه مهم در تونس تبدیل شد.

همسر بن علی در این مدت نیز چندین بار در گفت وگوهای مطبوعاتی از جمله نشریه فرانسوی لوپاریزین شرکت کرده است.

زین العابدین بن علی 77 ساله نیز برای پایان دادن به شایعاتی مبنی بر این که بر اثر یک حادثه رانندگی ستون فقراتش صدمه دیده در کنار همسرش قرار گرفت.

دیکتاتور پیشین تونس از بیماری سرطان پروستان رنج می بردکه سالهاست وی را آزار می دهد. هرچند بیماری های وی از سوی خانواده بن علی شایعه تلقی می شود اما از زمانی که وی در عربستان است، کمتر در ملاء عام حاضر می شود که شاید این به دلیل توصیه های مقامات ریاض باشد.

بن علی که بارها به طور غیابی محاکمه شده، اینک تحت تعقیب بین المللی است و به اتهام کشتاری که در زمان وقوع انقلاب یاسمن به حبس ابد محکوم شده است.

معذالک، عربستان سعودی مسلمانان و مؤمنان را که به عنوان میهمان پیش او هستند، تحویل نمی دهد؛ هرچند که تونس بارها خواستار استرداد وی بوده و به همین دلیل می توان این را داد که دیکتاتور سابق تونس همانند ˈعیدی امینˈ رییس جمهوری سابق اوگاندا در خاک عربستان بماند و بمیرد.

مترجمام**1502**1504
کد N145299