در پی اقدام تروریستی /

سرکنسول کشورمان در پیشاور پاکستان : کارکنان ایرانی در سلامت کامل بسر می برند

ایران,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - سرکنسول کشورمان در شهر پیشاور پاکستان با محکوم کردن حملات تروریستی به هر نوع و شکلی گفت : در اقدام انتحاری علیه محل اقامتگاه سرکنسولگری کشورمان در شهر پیشاور مرکز ایالت خیبر پختونخوا به هیچ یک از کارکنان و هموطنان ایرانی آسیبی نرسید و همه در سلامت کامل بسر می برند.

ˈحسن درویش وندˈسرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پیشاور غروب روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود:این حمله انتحاری از نظرجمهوری اسلامی محکوم بوده و اقدامات تروریستی نمی تواند بر اهداف بلند مدت دو کشور بمنظور گسترش روابط و همکاری های دو جانبه تاثیر بگذارد.

این مقام دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه نسبت به خسارت وارد شده به ساختمان محل اسکان کارکنان نمایندگی کشورمان در پیشاور گفت : بر اثر قدرت این انفجار تمامی شیشه های ساختمان محل اقامتگاه شکسته و به چند خودروی پارک شده در بیرون ساختمان اقامتگاه خساراتی وارد شده است.

وی درباره تلفات این اقدام تروریستی نیز افزود : دو تن از محافظان ساختمان متعلق به سرکنسولگری به شهادت رسیدند و دو نفر از آنان نیز به شدت زخمی شدند و بر اساس گفته مقامات بیمارستانی وضعیت جسمانی مناسبی ندارند.

درویش وند تاکید کرد : تدابیر شدید امنیتی و اقدامات مناسب بازدارنده در حاشیه محل سرکنسولگری اجازه نداد تا عاملان عناصر تروریستی بتوانند در ماموریت خود موفق شوند.

سرکنسول کشورمان افزود: در حال حاضر نیروهای امنیتی و پلیس شهر پیشاور محل حادثه را تحت کنترل خود قرار داده و اقدامات لازم بمنظور بررسی جوانب این اقدام تروریستی و شناسایی عاملان آن را آغاز کرده اند.

این مقام دیپلماتیک کشورمان در پیشاور گفت : امورات جاری کنسولگری پس از این اقدام ادامه دارد و هیچ وقفه ای در کارها ایجاد نشده است .

بر اساس گزارش پلیس پاکستان در اقدام تروریستی و حمله انتحاری که عصر امروز دوشنبه در نزدیکی سرکنسولگری کشورمان در شهر پیشاور بوقوع پیوست دو تن کشته و 10 نفر نیز زخمی شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این اقدام تروریستی را برعهده نگرفته است.

آساق ** 1095**1856
کد N144986