پلیس پاکستان: حمله انتحاری مقابل سرکنسولگری ایران در پیشاور دو کشته برجای گذاشت

سرکنسولگری ایران,انفجار

اسلام آباد - ایرنا - یک مقام ارشد پلیس پاکستان اعلام کرد: بر اثر انفجار انتحاری شامگاه روز دوشنبه مقابل ساختمان مسکونی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر ˈپیشاورˈ مرکز ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور؛ دو نفر از نیروهای سپاه مرزی پاکستان کشته و 10 نفر نیز زخمی شدند.

ˈکامران فیصلˈ مقام ارشد پلیس شهر پیشاور در گفت وگو با خبرنگاران در محل این حادثه تروریستی افزود:ماهیت این انفجار انتحاری بوده و تروریست انتحار کننده پست امنیتی نیروهای سپاه مرزی که وظیفه محافظت از سرکنسولگری ایران در منطقه ˈشهرک دانشگاهˈ را به عهده دارند ، هدف حمله تروریستی خود قرار داد.

تیم های امدادی با حضور در محل انفجار؛ اجساد قربانیان و زخمی های این حادثه را به بیمارستان ˈخیبر تچینگˈ شهر پیشاور منتقل کردند.

یک کارمند محلی سرکنسولگری کشورمان در پیشاور در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: دو مهاجم انتحاری که یک نفر از آنان با موتور سیکلت و دیگری با استفاده از یک خودروی مشکوک ؛ با نزدیک شدن به ساختمان مسکونی سرکنسولگری ایران مبادرت به این اقدام تروریستی کردند.

وی افزود: عامل انتحاری موتور سوار به طور ناگهانی وسیله نقلیه خود را رها و جلیقه انفجاری خود را منفجر کرد ؛ اما دومین تروریست با رها کردن خودرو از محل حادثه متواری شد.

این کارمند محلی سرکنسولگری ایران تاکید کرد: پیش تر مسوولان امنیتی و مقام های پلیس شهر پیشاور به محافظان سرکنسولگری ایران اطلاع داده بودند که تدابیر امنیتی در داخل و اطراف مرکز دیپلماتیک ایران باید تشدید شود.

به نقل از منابع خبری پاکستان ؛ تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله تروریستی را بر عهده نگرفته است اما با توجه به متوقف شدن پیشبرد روند گفت وگوهای صلح میان دولت اسلام آباد و شبه نظامیان؛ چنین حملات غیرانسانی ممکن است توسط تروریست های متعلق به گروههای وابسته به طالبان و سایر گروههای افراطی وابسته به این شبه نظامیان انجام شده باشد.

آساق ** 1095**5981
کد N144968