حسینی درگفتگو با مهرخبر داد:

معادنی که تاریخ مجوز بهره برداری آنها سپری شده باشد مجددا به مناقصه گذاشته می شوند

مجلس

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون با وزیر صنعت گفت: در این جلسه با قول مساعد وزیر مقرر شد برای معادنی که زمان بهره برداری آنها سپری شده است و صاحبان مجوز نتوانسته اند از معادن بهره برداری کنند، مناقصه برگزار شود.

سید هادی حسینی درگفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعضای این کمیسیون و نمایندگان سوال کننده از وی اظهارداشت: چند سوالی که در دستور کار رسیدگی قرار داشت از سوی طراحان سوال پس گرفته شد.

وی افزود: یکی از سوالات مربوط به تشکل های صنفی بود که به دلیل رد صلاحیت صورت گرفته از فردی که بعدا مشخص شد رد صلاحیت وی قانونی نبوده است انتخابات آن مجمع را ابطال کردند. نماینده سوال کننده نسبت به این اقدام اعتراض داشت و معتقد بود که رد صلاحیت نادرست یک فرد نباید دلیل ابطال انتخابات باشد زیرا انتخابات درست برگزار شده است و برگزاری مجدد آن هزینه برای دولت در بردارد و حق مردم نیز ضایع می شود.

نماینده قائم شهر گفت: نماینده سوال کننده مشروط به اینکه از این نوع اقدامات دیگر در وزارتخانه و مجموعه های وابسته تکرار نشود پیگیری سوال خود را متوقف کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: موضوع دیگر مربوط به معادن بود که وزیر قول مساعد برای پیگیری آن داد. قرار شد برای معادنی که زمان بهره برداری آنها به اتمام رسیده و صاحبان مجوز اقدامی برای بهره برداری نکرده اند، مناقصه برگزار شود.

وی افزود: بنابراین دیگر مدت زمان مجوز این معادن تمدید نخواهد شد.

حسینی یادآور شد: مدنی مدیرعامل سایپا نیز در این جلسه حضور داشت و قول داد خط تولید شیشه دوجداره و شیشه خم اتومبیل و همچنین یو پی وی سی و پی وی سی نیز هرچه زودتر در قائم شهر راه اندازی شود.