منابع خبری پاکستان/

رییس سیا با مقام های نظامی پاکستان دیدارکرد

آمریکا,افغانستان

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان دوشنبه گزارش دادند: ˈجان برنانˈ رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در دیداری محرمانه با ˈراحیل شریفˈ فرمانده ارتش و ˈمحمد ظهیر الاسلامˈ رییس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان درباره آخرین وضعیت امنیتی مرزهای مشترک پاکستان و افغانستان , گفت وگو کرد.

به گزارش ایرنا، منابع خبری پاکستانی امروز به نقل از منابع نظامی (بدون ذکر نام) افزودند: سفر رییس سازمان سیای آمریکا به پاکستان طبق روال و بمنظور ارزیابی اوضاع امنیتی منطقه صورت گرفته است.

این گزارش به محل دیدار و زمان ورود جان برنان اشاره ای نکرده است و همچنین اطلاعیه رسمی از سوی دولت پاکستان نیز برای ورود این مقام آمریکایی پیش از این صادر نشده بود.

بر اساس گزارش منابه خبری محلی , جان برنان از سپهبد محمد ظهیر الاسلام همتای پاکستانی اش خواستار همکاری در خصوص اشتراک اطلاعات محرمانه و ردیابی سرباز ربوده شده آمریکایی در منطقه مشترک مرزی میان افغانستان و پاکستان شد.

این مقام امنیتی آمریکا با ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان نیز در خصوص تشدید تدابیر امنیتی در امتداد مرز مشترک پاکستان و افغانستان بمنظور جلوگیری از تردد شبه نظامیان طالبان بحث و تبادل نظر کرد.

منابع خبری پاکستان به نقل از گزارش مقام های امنیتی این کشور اعلام کردند: شبه نظامیان پنهان شده در مناطق مرزی پاکستان و افغانستان خطر جدی برای نظامیان آمریکایی در افغانستان همچنین نظامیان پاکستانی محسوب می شوند.

مقام های عالی رتبه نظامی و اطلاعاتی پاکستان نیز از رییس سازمان سیای آمریکا خواستند تا همکاری لازم بمنظور از بین بردن پناهگاههای شبه نظامیان طالبان پاکستانی در خاک افغانستان که از این کشور به پاکستان حملات تروریستی انجام می دهند، ارائه دهد.

آساق ** 1095**1856
کد N144824