رییس موسسه مطالعات سیاسی پاکستان:غربی ها تحریم های غیرقانونی علیه ایران را بطور کامل لغو کنند

ایران هسته ا ی

اسلام آباد - ایرنا - سیاستمدار ارشد و رییس موسسه مطالعات سیاسی پاکستان تاکید کرد: توافق هسته ای ژنو میان تهران و گروه 1+5 یک تحول مهم در سیاست های جهانی محسوب شده و اکنون غربی ها باید تحریم های غیرقانونی ضد ایران را بطور کامل لغو کنند.

پروفسور ˈخورشید احمدˈ دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: توافق هسته ای ژنو گام مثبت بلندی در راستای سیاست های جهانی با اهداف صلح است اما مقام های ایران باید نسبت به سیاست های دوگانه آمریکا هوشیار باشند.

وی با اشاره به برگزاری نشست سه روزه مذاکره های هسته ای میان ایران و گروه 1+5 در سطح معاونان وزرای خارجه در وین گفت: گفت وگوهای سازنده میان تهران و غرب بسیار دلگرم کننده بود و این روند به منظور اجرای توافق هسته ای ژنو یک حرکت رو به جلو محسوب می گردد.

نایب رییس حزب ˈجماعت اسلامیˈ پاکستان خاطرنشان کرد: حق ایران برای توسعه و استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای قانونی بوده و غربی ها براساس مفاد توافق ژنو هرچه زودتر باید اقدام به عملی شدن مفاد این قرارداد کنند.

وی توافق هسته ای ایران را باعث پیشبرد روند صلح و ارتقای امنیت در منطقه و جهان دانست و تاکید کرد: استفاده از روش های مسالمت آمیز به ویژه گفت و گو؛ بهترین گزینه به منظور رفع اختلافات است با این وجود دولت ایران باید نسبت به سیاست های مشترک آمریکا و رژیم نامشروع صهیونیستی در مذاکرات هوشیار باشد.

نماینده پیشین مجلس سنای پاکستان بر این باور است: رژیم غاصب اسراییل اکنون آمریکا را برای جلوگیری از اجرای توافق هسته ای ژنو تحت فشار قرار داده است.

وی با تاکید بر پایان رویکرد دوگانه جهان غرب در قبال مسلمانان به ویژه ایران گفت: آمریکا و متحدان غربی از یک طرف در خصوص سلاح های خطرناک هسته ای رژیم صهیونیستی سکوت کرده و از سوی دیگر نسبت به فعالیت های صلح آمیز و توسعه فناوری هسته ای کشورهای اسلامی اعتراض می کنند که این موضوع مغایر با هنجارهای بین المللی می باشد.

پروفسور خورشید احمد گفت: آمریکایی ها باید به حقوق مسلمانان جهان احترام بگذارند درحالی که امروز سیاست های ضد اسلامی واشنگتن؛ باعث تشدید انزجار مسلمانان جهان از آمریکا شده است.

آساق ** 1095**1392
کد N144679