در دیدار وزیر امور خارجه سنگاپور؛

روحانی: اراده دولت تدبیر و امید توسعه روابط با کشورهای آسیایی است

رییس جمهوری

تهران- ایرنا- رییس جمهوری با بیان اینکه کشور سنگاپور در آسیا حائز اهمیت است، گفت: تصمیم دولت تدبیر و امید توسعه روابط با کشورهای آسیایی است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدارِ وزیر امور خارجه سنگاپور، ظرفیت این کشور را برای توسعه روابط با ایران مناسب دانست و با اشاره به حضور فعال سنگاپور در «آ.سه.آن» اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران می تواند «آ.سه.آن» را به اکو وصل کند.

وی تاکید کرد: روابط ایران و سنگاپور می تواند در ابعاد تجاری، بازرگانی، مالی و بانکی فعال شود.

رییس جمهوری در ادامه ارتباطات گردشگری و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: سرمایه گذاری مشترک در زمینه گردشگری می تواند به این همکاری ها عمق ببخشد.

روحانی با اشاره به همکاری در عرصه های بین المللی افزود: ایران و سنگاپور در مجامع بین المللی همکاریهای خوبی برای حمایت از یکدیگر دارند.** ما اعتقاد داریم ایران نقش مهمی در آسیا دارد

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این دیدار ضمن خرسندی از مهمان نوازی گرم جمهوری اسلامی ایران از وی و هیات همراه، روابط دو کشور را دیرینه و نزدیک خواند و گفت: ما همیشه باور داشته ایم که ایران قدرتمند و مستقل می تواند نقش مهمی در منطقه و آسیا ایفا کند.

کی شانموگام اظهارداشت: ما به دنبال راههایی هستیم که تعاملات خود را با ایران توسعه دهیم و یکی از این زمینه ها همکاری های فرهنگی است، نمایش فرهنگ ایران در سنگاپور می تواند پلی برای آشنا شدن شرق آسیا با فرهنگ ایران باشد.

وی ایران را از لحاظ تاریخی و تمدنی کهن و دیرینه یاد کرد و گفت: ایران با تاریخی هزارساله قادر است تجربیات و مسائل زیادی را به آسیا ارائه دهد و خیلی ها در آسیا علاقمندند با این فرهنگ و زبان آشنا شوند.

سیام(1)9254**1572
کد N144584