در دیدار وزیر امور خارجه سنگاپور

رئیس‌جمهور: اراده دولت توسعه روابط با کشورهای آسیایی است

رييس‌جمهور,آسيا,حسن روحاني

رئیس‌جمهور در دیدارِ وزیر امور خارجه سنگاپور، این کشور را در آسیا حائز اهمیت دانست و گفت: تصمیم دولت تدبیر و امید توسعه روابط با کشورهای آسیایی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظرفیت سنگاپور را برای توسعه روابط با ایران مناسب دانست و با اشاره به حضور فعال سنگاپور در «آ.سه.آن»، افزود: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند «آ.سه.آن» را به اکو وصل کند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: روابط ایران و سنگاپور می‌تواند در ابعاد تجاری، بازرگانی، مالی و بانکی فعال شود.

وی در ادامه ارتباطات گردشگری و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه گردشگری می‌تواند به این همکاری‌ها عمق ببخشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به همکاری در عرصه‌های بین‌المللی، افزود: ایران و سنگاپور در مجامع بین‌المللی همکاری‌های خوبی برای حمایت از یکدیگر دارند.

وزیر خارجه سنگاپور: ما اعتقاد داریم ایران نقش مهمی در آسیا دارد

وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این دیدار ضمن خرسندی از مهمان‌نوازی گرم جمهوری اسلامی ایران از وی و هیأت همراه، روابط دو کشور را دیرینه و نزدیک خواند و گفت: ما همیشه باور داشته‌ایم که ایران قدرتمند و مستقل می‌تواند نقش مهمی در منطقه و آسیا ایفا کند.

کی شانموگام گفت: ما به دنبال راه‌هایی هستیم که تعاملات خود را با ایران توسعه دهیم و یکی از این زمینه‌ها همکاری‌های فرهنگی است. نمایش فرهنگ ایران در سنگاپور می‌تواند پلی برای آشنا شدن شرق آسیا با فرهنگ ایران باشد.

وزیر امور خارجه سنگاپور ایران را از لحاظ تاریخی و تمدنی کهن و دیرینه یاد کرد و گفت: ایران با تاریخی هزار ساله قادر است تجربیات و مسائل زیادی را به آسیا ارائه دهد و خیلی‌ها در آسیا علاقه‌مندند با این فرهنگ و زبان آشنا شوند.

انتهای پیام

کد N144524