عضو جامعه اسلامی مهندسین؛

همکاری قوا اجرای اقتصاد مقاومتی را تسریع می کند

راه کار

تهران – ایرنا – عضو جامعه اسلامی مهندسین گفت: همکاری قوا در دستیابی به اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و موجب می شود که زودتر به اهداف سیاست های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب برسیم.

احمد نیک فر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره راهکارهای اجرایی اقتصاد مقاومتی افزود: همکاری و هماهنگی در قانونگذاری که وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی است یکی از راهکارهایی است که راه را برای تصمیم گیری های دولت در اداره کشور هموار می کند.

وی ادامه داد: ارایه لایحه های مناسب از سوی دولت به مجلس و سرعت عمل در تصویب این لایحه ها از سوی نمایندگان از راهکارهای دیگر است که می تواند ما را برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی یاری کند.

نیکفر یادآور شد: بندهای 24 گانه ابلاغی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مسیر را برای رسیدن به هدف اصلی که همان دستیابی به اقتصاد مقاومتی و مبارزه با تحریم ها بوده، مشخص کرده است.

این عضو جامعه اسلامی مهندسین گفت: مسوولان کشور باید سیاست های اقتصاد مقاومتی را همانند بعضی مسایل در حد شعار باقی نگذارند و بصورت جدی در تحقق و پویایی اقتصاد کشور قدم بردارند.

وی برنامه ریزی های متکی به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی، نیروی انسانی، سرمایه، ظرفیت ها و تولیدات داخلی را از جمله توانمندی های کشور عنوان کرد و گفت: اگر می خواهیم محتاج بیگانگان نباشیم باید از این ظرفیت ها درست استفاده شود.

نیکفر ابراز امیدواری کرد که با مدیریت درست، تدوین برنامه های جامع و پیاده کردن آنها به موقع و همچنین بها دادن به تولیدات داخلی و تولید علم علاوه بر تامین نیازهای روزمره بتوانیم در تحقق خواسته های رهبر معظم انقلاب گام برداریم.

سیام**1058 ** 1418
کد N144452