عضو حماس: روابط با حزب الله لبنان پایدار است وبرای بهبود آن با تهران تلاش می کنیم

عضو حماس,ایران

بیروت - « صلاح البردویل» از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با تاکید به اینکه روابط حماس با حزب الله لبنان پایدار و مشکلی بین دو طرف وجود ندارد، گفت که برای بهبود روابط خود با جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنیم.

به گزارش ایرنا، البردویل در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی لبنانی النشره که امروز(دوشنبه) منتشر شد؛ افزود : روابط حماس با تهران بد نیست اما در بهترین حالت هم قرار ندارد و ما برای بهبود آن تلاش های خود را آغاز کرده ایم.

وی با بیان اینکه « مواضع حماس در خصوص سوریه تاثیرات منفی در روابط با ایران داشت»، تصریح کرد: امیدواریم تلاش های ما برای بهبود روابط با تهران که به نفع منافع مشترک است ، نتیجه دهد و دو طرف راضی باشند.** اسراییل دشمن اصلی ملت فلسطین و حماس است

عضو حماس ادعای رسانه های صهیونیستی را مبنی بر اینکه « اسماعیل هنیه» نخست وزیر دولت حماس در غزه با « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسراییل درباره تهدیدهای اسراییل برای حمله نظامی به غزه نامه نوشته است،فریبکاری و بخشی از جنگ روانی این رژیم دانست و اظهار داشت: همه می دانند و از بدیهیات است که اسراییل دشمن راهبردی جنبش حماس و ملت و مقاومت فلسطین است.

البردویل تصریح کرد: اسراییل از هرگونه سلاحی حتی سلاح های ممنوعه برای نابودی حماس استفاده کرده و سلاح رسانه هم یکی از آنها است.

وی با بیان اینکه« فریبکاری رسانه ای از دست ساخت های اسراییل است قبل از اینکه کشورهای عربی به آن دست یافته باشند»، گفت: این ادعاها بخشی از جنگ روانی رسانه ای اسراییل علیه مقاومت فلسطین است و هدف آن فاصله انداختن بین ملت های عرب با مقاومت است و به نفع اسراییل است که چهره مقاومت مخدوش و قدرت آن ضعیف شود و حمایت ملت ها را از دست بدهد.

عضو حماس باتاکید به اینکه« جنبش حماس با دشمن اسراییلی هرگز تماس و ارتباطی نداشته است و نخواهد داشت » ، افزود: اگر آنها این آرزو را دارند ، بدانند هرگز به این آرزو دست نمی یابند و ملت های مسلمان و عرب هم نباید این دروغ های دشمن اسراییلی را قبول کنند.** غزه کمینگاهی بزرگ برای صید صهیونیست ها است

البردویل در باره تهدیدهای دشمن صهیونیستی برای حمله نظامی به نوارغزه ، خاطرنشان کرد: اگر اسراییل دست به حمله بزند با پاسخ قوی گروه های مقاومت فلسطین مواجه خواهد شد.

وی تصریح کرد:اسراییلی ها شاید فکر می کنند ماجراجویی علیه غزه آسان است اما باید بدانند با پاسخی غافلگیرکننده که درحساب های آنها نیامده است، روبه رو خواهند شد وهزینه های زیادی خواهند پرداخت.

عضو حماس این تهدیدها را جنگ روانی وعربده کشی های رسانه ای خواند و اظهار داشت: اسراییلی ها می دانند که مقاومت قهرمان، آماده و سرسخت ایستاده و غزه کمینگاهی بزرگ برای صید آنها است.

البردویل تاکید کرد که حماس با هیچ کشوری حتی مصر برای برقراری آرامش و آتش بس بین گروه های فلسطینی با اشغالگران اسراییلی تماس برقرار نکرده است.

وی گفت : مصر و بویژه دستگاه امنیتی آن از سالها قبل نقش میانجی را برای تحقق دو هدف، برقراری آتش بس و فراهم شدن امکان رفت وآمد شهروندان فلسطینی ساکن غزه برعهده داشته و درخواست جدیدی از آن نشده است.

عضو حماس افزود: ملت های عرب و مسلمان باید از ملت مظلوم فلسطین دفاع کنند و حتی اگر ملت های عرب از این نقش خود غافل بمانند، ملت فلسطین خود از وجود و سرزمینش با تمام توان دفاع خواهد کرد و گلوله را با گلوله پاسخ خواهد داد.

البردویل با تاکید به اینکه « رسانه های آمریکایی و اسراییلی تلاش دارند که مقاومت فلسطین را منزوی کنند تا شرایط نابودی آن فراهم شود»، اظهارداشت: ملت و مقاومت فلسطین در انزوا قرار نمی گیرند زیرا دوستان و ملت ها از آن حمایت می کنند.

خاورم ** 1324
کد N144063