جورج بوش: من در قبال کهنه سربازان وظیفه دارم

سیاسی

جورج بوش که پس از پایان دوران ریاست‌جمهوری‌اش کمتر در انظار عمومی ظاهر شده این بار برای کمک به کسانی که "دیدنشان قلبش را به درد می‌آورد - سربازان بازگشته از جنگ به درون اجتماع" - دست به کار شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا در گفتگو با شبکه خبری ای بی سی نیوز گفت: مشخصا حرف زدن در باره کهنه‌سربازان انسان را دچار احساسات می‌کند، من در درونم همواره با آنها هستم.

وی افزود: زنان و مردانی که داوطلبانه به رویارویی با خطر رفتند. آنها به درستی فهمیدند که ملت پس از حادثه 11 سپتامبر به دنبال عدالت و حمایت است. برخی از آنها در این نبردها دچار آسیب شدند و برخی به شدت نیازمند کمک هستند و مردم ما به آنها بسیار مدیون است.

جورج دبلیو بوش در حمایت از آن دسته از کهنه سربازان آمریکایی که در جنگ‌های پس از 11 سپتامبر دچار مشکل روانی موسوم به اختلال "استرس پس از رویداد" (PTSD) شده‌اند، تقاضا کرد تا عبارت اختلال از لفظی که برای این بیماری به کار برده می‌شود حذف شود تا این تصور ایجاد نشود که درمانی برای آنها وجود ندارد.

وی تاکید کرد: ما باید از عبارت "استرس پس از رویداد" لفظ اختلال را حذف کنیم. وقتی که شما این مشکل را اختلال بنامید کهنه سربازان مبتلا به این مشکل تصور می‌کنند که قابل معالجه نیستند.

بوش خاطرنشان ساخت: یک کارفرما ممکن است بگوید: من نمی‌خواهم فردی که دارای اختلال است را استخدام کنم. ماموریت ما این است که ادبیات درباره این مشکل در آمریکا را تغییر دهم.

بنابر اعلام وزارت امور کهنه سربازان آمریکا حدود 30 درصد از کهنه سربازان سال‌های پس از 11 سپتامبر 2001 از اختلال استرس پس از رویداد رنج می‌برند که این مشکل، بازگشت مجدد آنها به جامعه را با مشکل مواجه ساخته است.

جورج دبلیو بوش خاطرنشان ساخت: سخت است که شما بخواهید در معرفی‌نامه خود بنویسید: "من یک تک تیرانداز بودم". منظور من این است که یک کارفرمای سطح متوسط معنای چنین چیزی را درک نمی‌کند. از یک طرف نیاز به انضباط، شجاعت و استواری زیادی است تا شما تحت فشار موفق عمل کنید. اما با استفاده از تقاضانامه شغلی و مهارت‌های شغلی سابق وقتی کارفرمایان بهتر متوجه شوند که وی چه کاری می‌تواند برای شرکت آنها انجام دهد احتمال بیشتری وجود دارد که او را استخدام کنند. در نتیجه سوء‌تفاهم عمومی کارفرمایان گاهی اختلال استرس پس از رویداد را به عنوان دلیلی برای عدم استخدام کهنه سربازان استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: همان طور که اغلب پزشکان امروزه تصدیق می‌کنند استرس پس از رویداد را یک اختلال نباید نامید. استرس پس از رویداد یک آسیب است که ممکن است در نتیجه تجربه جنگ ایجاد شود و این آسیب نیز همچون آسیب‌های دیگر قابل درمان است.

انتهای پیام

کد N143848