آسوشیتدپرس: یانوکوویچ در شبه جزیره کریمه دیده شد

اوکراین

تهران-ایرنا- یکی از رهبران مخالفان از وجود گزارش های تایید نشده ای در مورد محل اختفای ˈویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری برکنار شده اوکراین در جمهوری خودمختار ˈکریمهˈ خبر داده است.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس از ˈسیمفروپولˈ پایتخت جمهوری خودمختار ˈکریمهˈ در اوکراین،ˈولودیم کورینویˈ یکی از رهبران مخالفان در اوکراین در صفحه خود در وب سایت اجتماعی ˈفیس بوکˈ اعلام کرد که گزارش های تایید نشده ای در مورد اختفای یانوکوویچ در جزیره کریمه دارد.

با وجود این مقامات قضایی اوکراین می گویند اطلاعاتی در مورد محل اختفای یانوکوویچ ندارند.

غیر از این یک پایگاه اطلاع رسانی در اوکراین نیز گزارش داده است که ساکنان ˈ سواستوپولˈ در جنوب غربی کریمه نیز یانوکوویچ را به همراه چند مقام نظامی نیروی دریایی روسیه دیده اند.

اوکراین 46 میلیون نفری از اواخر نوامبر سال گذشته میلادی (آبان/آذر 1392) به دلیل خودداری یانوکوویچ از امضای توافقنامه تجاری با اتحادیه اروپا، صحنه ناآرامی های گسترده بوده است.

بحران سیاسی در اوکراین از سه شنبه گذشته به دنبال بروز تشدید خشونت در اعتراضات مردمی همچنین افشای خبر فرار یانوکوویچ از روز شنبه هفته جاری به شهر ˈخارکفˈ در شرق این کشور و تلاش نافرجام وی برای خروج از کشور از فرودگاه شهر ˈدونتسکˈ وارد مرحله جدیدی شد.

شدیدترین و خونبارترین درگیری ها از 20 فوریه (اول اسفند ماه) آغاز شد و دو روز ادامه داشت که در جریان آن 77 نفر کشته و نزدیک به 600 تن مجروح شدند.

در پی استعفای ˈولادیمیر ریباکˈ رییس مجلس این کشور، ˈآلکساندر تورچینوفˈ از سران حزب ˈباتکیفشیناˈ به رهبری ˈیولیا تیموشنکوˈ نخست وزیر سابق روز یکشنبه (4 اسفند) با 288 رای به عنوان رییس مجلس به مقام ریاست مجلس و کفالت رییس جمهوری اوکراین انتخاب شد.

اروپام**9157 ** 1064
کد N143757